Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЄФИМЕНКО Петро Савич Український та російський етнограф і фольклорист

ЄФИМЕНКО Петро Савич Український та російський етнограф і фольклорист

Назва:
ЄФИМЕНКО Петро Савич Український та російський етнограф і фольклорист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,93 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЄФИМЕНКО Петро Савич
Український та російський етнограф і фольклорист
Народився 1835 р. в с. Великий Токмак (нині м. Токмак) Запорізької області. Чоловік О. Єфименко. Навчався в Харківському та Московському університетах. У1860— 1870 рр. за участь у Харківсько-Київському таємному товаристві перебував на засланні у Пермській та Архангельській губерніях, де одружився з О. Ставровською. Досліджував історію промислів, звичаєвого права, вірувань, статистики народів Півночі, побут населення Чернігівщини й Харківщини.
Автор праць «Збірка Малоросійських заклять» (1874), «Калнишевський, останній кошовий Запорізької Січі» (1875), «Кустарні, відхожі та деякі селянські промисли в Сумському повіті», «Останній писар Війська Запорізького Глоба» (обидві 1882), «Матеріали для вивчення економічного становища селян Харківського повіту» (1884), «Рудні на Сіверщині» (1888).
У 1884—1887 рр. керував виданням «Харківського календаря», в якому багато уваги було приділено краєзнавчо-етнографічним та економічним проблемам. У статті «До питання про українське народництво», опублікованій 1906 р. під псевдонімом Петро Одинець, піддав критиці марксистське вчення.
Помер 20 травня 1908 р. у Петербурзі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЄФИМЕНКО Петро Савич Український та російський етнограф і фольклорист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок