Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Ерих Фромм

Ерих Фромм

Назва:
Ерих Фромм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План

І. Э.Фромм видний діяч XX сторіччя.

1). Наступність і значення філософії Э.Фромма в масштабах світової философської думки .

2). Коротка біографія філософа.

3). Неофрейдизм як нове слово в психоаналізі.

4). Напрямки діяльності Э.Фромма психолога, соціолога і філософа.

ІІ. Філософська концепція Э.Фромма: основні позиції, критика і переосмислення джерел, відкриття.

1). Э.Фромм реформатор психоаналізу.

а). Критика біологічного підходу З.Фрейда;

б). Соціальна і гуманістична реформа психоаналізу;

в). "Забута мова " Э.Фромма;

2). Соціалістична концепція Э.Фромма.

а). "Концепція людини в К.Маркса";

б). Тоталітарні режими і феномен деспотії;

3). Філософська антропологія і гуманістична етика Э.Фромма як основа ренесансу гуманістичної думки XX століття .

а). Індивід у визначеній ситуації як вихідний пункт філософського міркування Э.Фромма;

б). Багатогранність персоналістської традиції і своєрідність підходу Э.Фромма;

в). Концепція руйнівного в людині, феномен історичної дегуманізації;

г). Людина як реалізація продуктивного початку і міряло історії;

д). Філософська антропологія Э.Фромма; критика ізольованого аналізу; феномен "роздвоєності"; володіння і буття; глибинні людські потреби; картина "загальної відчуженості";

е). Процес соціалізації. Соціальний характер. Характерологія Э.Фромма;

ІІІ. Збагнення таємниці людини як ціль філософського пошуку.

Эрих Фромм (Fromm) (1900-1980) німецько-американський філософ, психолог і соціолог, один з ведучих представників неофрейдизму. Намагався з'єднати Фрейда з Марксом і екзистенціалізмом. З абстрактно-гуманістичних позицій критикував капіталізм, висував утопічний проект створення "здорового суспільства " на основі психоаналітичної "соціальної й індивідуальної терапії".

Так скупо лаконічна енциклопедична стаття в описі життя і філософії людини, що заслужено зайняв своє місце серед найвизначніших мислителів XX сторіччя. Його колегами і, почасти, однодумцями у філософському прийнятті (неприйнятті ?) світу можна змело вважати Достоєвського, коли мова йде про Особистості, Толстого і раннього Маркса в погляді на проблему гуманного суспільства , Фрейда, Юнга і Сартра в тонкому , майже містичному раціоналізмі підходу до природи свідомості і творчого життя людини. Ідеї його, що знайшли утілення в безлічі добутків , використовував у ході свого розвитку не тільки психоаналіз, але й інші філософські плини , у тому числі екзистенціалізм, персоналізм, герменевтика, соціобіологія. Значний його внесок у розвиток сучасної етики і політичної філософії. Філософська думка Э.Фромма стала імпульсом до розвитку гуманістичного мислення нашого століття .

Метою цієї оглядової роботи була спроба глибше проникнути в духовний світ філософа, у суть його погляду на проблему Людини, показати актуальність і недостатній ступінь затребуваності його праць для мешканців сучасного раціонального і жорстокого світу . У деякій мері вона є і даниною поваги вдячного шанувальника.

Эрих Фромм народився в 1900 р. у Німеччині. У 1922 р. одержав ступінь доктора філософії в Гейдельбергском університеті , у 19231924 р. пройшов курс психоаналізу в Психоаналітичному інституті в Берліні , у 19291932 р. співробітник Інституту соціальних досліджень у Франкфурте-на-Майне. Після 1933р. переїхав у США, де працював в Інституті психіатрії ім. У.Уайта, викладав у Колумбійському і Єльскім університетах. У 19511967 р. жив у Мексиці, очолював Інститут психоаналізу при Національному університеті в Мехіко. У 1974 р. переселився у Швейцарію.

Неофрейдизм, що Э.Фромм представляє поряд з К.Хорни, Х.С. Салливаном і ін., є одним з цікавих напрямків сучасної американської філософії і психології, що виникли наприкінці 30х рр. у процесі з'єднання психоаналізу з американськими соціологічними й етнографічними теоріями. Переносячи центр ваги з внутріпсихічних процесів на міжособистісні відносини, неофрейдизм витлумачує психічні норми як пристосування особистості до соціального середовища (навчання про захисні форми поводження в дусі біхевіоризму й ін. ). Неофрейдизм редукує психоаналіз, відхиляючи навчання З.Фрейда про лібідо і сублімації, бачачи в несвідомому сполучну ланку між соціальними і психічними структурами. Відмітною рисою неофрейдизму є "соціологізація" психології і, навпаки, психологізація самих соціальних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ерих Фромм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок