Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛЕВИЦЬКИЙ Володимир Лукич (псевдоніми: Данило Демонтар, В. Лавров, В. Левченко та ін.) Український письменник, публіцист, видавець, літературознавець

ЛЕВИЦЬКИЙ Володимир Лукич (псевдоніми: Данило Демонтар, В. Лавров, В. Левченко та ін.) Український письменник, публіцист, видавець, літературознавець

Назва:
ЛЕВИЦЬКИЙ Володимир Лукич (псевдоніми: Данило Демонтар, В. Лавров, В. Левченко та ін.) Український письменник, публіцист, видавець, літературознавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛЕВИЦЬКИЙ Володимир Лукич (псевдоніми: Данило Демонтар, В. Лавров, В. Левченко та ін.)
Український письменник, публіцист, видавець, літературознавець
Народився 2 вересня 1856 р. в с. Белзка (нині с. Гончарівка Золочівського району Львівської області) в родині селянина.
Навчався в Золочівській та Бережанській гімназіях. У 1879 р. закінчив Львівський університет. Із 1880 р. розпочав юридичну практику: займався нотаріальними справами в містах Болехові, Стриї, Станіславі.
Навчаючись в університеті, став активним членом гуртка академічної молоді. З 1876 р. увійшов до складу редколегії студентського журналу «Друг», проводив організаторську роботу. Був спец редактором альманаху «Дністрянка».
1880 р. опублікував у журналі «Зоря» історико-літературну розвідку про Марусю Чурай; 1881 р. разом з І. Франком уклав антологію української поезії. Редагував популярний довідник для селян (1885), альманах «Ватра» (1887), журнал «Зоря» (1890— 1896).
В. Левицький відомий як публіцист і видавець. У 1880—1885 pp. випускав ілюстровані календарі «Просвіти», до яких готував переробки та переклади оповідань, написав 10 есе про відомих письменників.
У травні 1916 р. за його редакцією вийшов перший номер часопису «Письмо з «Просвіти». З приходом на Західну Україну російських військ видавництво та бібліотека були перевезені до Відня. Значну увагу приділяв встановленню літературних і культурних зв’язків з Україною. «Просвіта» видала низку ілюстрованих літературних збірників В. Левицького: «Рідний зільник» (1891), «Левада» (1892), «Рідна стріха» (1894), «Рокова хвиля» (1917).
Ще за життя В. Левицького фахівці дали високу оцінку його критико-аналітичних студій «Закордонна Русь», «Угорська Русь, її розвій і теперішній стан», «Павло Полуботок, наказний гетьман України».
Найпліднішими у творчості В. Левицького як публіциста, літератора, народознавця були роки редагування «Зорі» (1890— 1896). У цей період він підтримував тісні наукові та літературні зв’язки з І. Франком, який високо оцінив творчі можливості В. Левицького, статті-огляди «З останніх десятиліть XIX віку» (1901).
Серед народознавчих праць заслуговує на увагу дослідження «Як живеться українському народові в Австрії» (1915), «Релігія і наука: великодні гадки» (1938) та ін. У філософських працях ученого розглядаються проблеми буття: «Гадки про життя» (1928), «Революційні течії в сучасній фізиці» (1930), «Старт ідеї — нові думки» (1931), «Свобода волі в світлі сучасної фізики» (1936).
Помер 6 жовтня 1938 p. у м. Винниках (тепер у складі Львова).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛЕВИЦЬКИЙ Володимир Лукич (псевдоніми: Данило Демонтар, В. Лавров, В. Левченко та ін.) Український письменник, публіцист, видавець, літературознавець

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок