Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Шарп (Sharpe) за внесок у теорію формування ціни фінансових активів рік народження: 1934 р.

Нобелівський лауреат Вільям Шарп (Sharpe) за внесок у теорію формування ціни фінансових активів рік народження: 1934 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Шарп (Sharpe) за внесок у теорію формування ціни фінансових активів рік народження: 1934 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Шарп (Sharpe)


за внесок у теорію формування ціни фінансових активів
рік народження: 1934 р.
Американський економіст В.Шарп народився в Бостоні (штат Массачусетс) 16 червня 1934 р. в родині викладача. Шкільну освіту Шарп здобув у м. Риверсайд (штат Каліфорнія). 1951 р. він записався на медичний факультет Каліфорнійського університету в Берклі, але через рік переконався в тому, що медицина не є його покликанням. Він переїхав в університетське містечко в Лос-Анджелесі, обравши своїм майбутнім фахом управління бізнесом. Протягом першого семестру Шарп вивчав бухгалтерський облік і економіку. Але вивчення бухгалтерського обліку він теж облишив, а захопився мікроекономікою, що визначило його подальшу фахову кар'єру. 1955 р. Шарп здобув ступінь бакалавра за фахом «економіка», а рік через – магістерський ступінь. Після нетривалого перебування на військовій службі Шарп почав працювати економістом у РЕНД корпорейшн, де в ті роки активно розроблялася теорія ігор, обчислювальної техніки, лінійного і динамічного програмування і прикладної економіки. Тут почалася спільна робота В.Шарпа з Г.Марковіцем над проблемою портфельних інвестицій і створенням моделі, що відбиває взаємозв'язок цінних паперів. Працюючи в корпорації, Шарп захистив докторську дисертацію в Каліфорнійському університеті з «економіки трансферних цін». 1961 р. Шарп перейшов на викладацьку роботу в Школу бізнесу при Вашингтонському університеті в м. Сіетлі. Протягом восьми років він викладав там чимало дисциплін, у тому числі мікроекономіку, теорію фінансів, обчислювальну техніку, статистику, дослідження операцій. У статті «Ціни акціонерного капіталу – теорія ринкової рівноваги в умовах ризику» (1964) Шарп описав основи цінової моделі, що набула широкої популярності, а також акціонерного капіталу. В основу розробленої ним моделі покладено припущення, що індивідуальний власник акцій (інвестор) може уникнути ризику шляхом комбінації позикового капіталу, а звідси, й дібраного портфеля ризикованих цінних паперів. З 1970 р. Шарп працює у Вищій школі бізнесу при Стенфордському університеті. Незадовго до цього він видав книгу «Теорія портфельних інвестицій і ринки капіталу, в якій виклав основні ідеї власної теорії фінансових ринків». 1980 р. Шарп був обраний президентом Американської фінансової асоціації.1986 р. він організував дослідницько-консультаційну фірму «Шарп-Рассел-ризьорч», на меті якої була розробка рекомендацій для страхових, пенсійних добродійних та ін. фондів з розміщення цінних паперів. Нобелівською премією з економіки 1990 р. Шарп був нагороджений разом з Г.Марковіцем і М.Міллером «за внесок у теорію формування ціни фінансових активів».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Шарп (Sharpe) за внесок у теорію формування ціни фінансових активів рік народження: 1934 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок