Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> РЄЗАНОВ Володимир Іванович Український літературознавець, педагог

РЄЗАНОВ Володимир Іванович Український літературознавець, педагог

Назва:
РЄЗАНОВ Володимир Іванович Український літературознавець, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,84 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЄЗАНОВ Володимир Іванович
Український літературознавець, педагог
Народився 9 вересня 1867 р. в с. Любаче Курської області у дворянській родині. З 1878 по 1886 р. навчався в Курській гімназії. У 1886 р. вступив до Ніжинського історико-філологічного інституту, де дістав ґрунтовну гуманітарну підготовку. У 1890 р. В. Рєзанов опублікував свою першу наукову працю «Основы русского стиха народного и литературного. Обзор литературы этого вопроса».
Певний час працював у різних установах та навчальних закладах Курська, збирав фольклорні джерела, досліджував історію цього краю. В той же період майбутній учений зацікавився давньою літературою.
У 1899 р. В. Рєзанов працював у Ніжинському історико-філологічному інституті на посаді наставника студентів, а після захисту в 1907 р. дисертації («Из разысканий о сочинениях Жуковского») — на посаді екстраординарного професора кафедри російської словесності.
У 1910 р. захистив докторську дисертацію на тему «Из истории русской драмы. Школьные действа XVII—XVIII веков и театр иезуитов», до якої було додано два томи матеріалів («Экскурс в область театра иезуитов», «Памятники русской драматической литературы»). Працю високо оцінили І. Франко, В. Перетц і М. Петров.
Після захисту дисертації був призначений ординарним професором російської словесності Ніжинського історико-філологічного інституту.
Особливу увагу вчений приділяв українському театру та літературі Київської Русі («Слово о полку Игореве» и поэзия скальдов» та інші праці). Використовуючи порівняльно-історичний метод, він з’ясував чимало складних питань української та російської літератури.
В. Рєзанов брав активну участь у навчальному й науковому процесі інституту, читав спецкурси з нової російської та західноєвропейської літератури, керував студентськими науковими гуртками, був учасником багатьох наукових конференцій, з’їздів.
В. Рєзанов зробив вагомий внесок у вивчення історії та культури України. Він був одним з ініціаторів створення в 1917 р. «Общества изучения Украины».
З 1920 по 1922 р. працював у Ніжині, був деканом факультету професійної освіти, з 1922 р. керував секцією російської й української мови та літератури. Через рік став керівником науково-дослідної кафедри історії культури та мови.
У 1927 р. обрано до комісії з підготовки матеріалів для «Большой советской энциклопедии» та Комітету з вивчення історії російського театру при відділі теорії і історії театру Державного інституту мистецтва (Ленінград).
У цей період велику увагу вчений приділяв дослідженню історії та культури українського народу, почав писати фундаментальну працю з історії української літератури. Упродовж 1925—1929 рр. видав тексти українських драм періоду феодалізму («Драма українська. Старовинний театр український») і дослідження на цю тему. Він увів у науковий обіг велику кількість художніх текстів давньої української драми, переважно з варіантами, що дало змогу поглибити уявлення про розвиток драматичних жанрів у XVII—XVIII ст., визначити їх художню специфіку.
В. Рєзанов — автор праць про творчість Т. Шевченка, Лесі Українки та інших українських письменників.
У 1923 р. організував науковий семінар з російської літератури, метою якого була підготовка професійних кадрів для вищих навчальних закладів. Згодом цей семінар був перетворений на науково-дослідну кафедру історії культури і мови, яка складалася з п’яти секцій. Загальне керівництво та керівництво секцією зарубіжної й російської літератури здійснював В. Рєзанов. Тут він виступав з доповідями, які були опубліковані в пресі.
У цей час учений написав кілька праць, зокрема з історії російської драматургії, продовжував вивчати пам’ятки давнього українського театру, їх літературні джерела. Він також упорядковував і видавав наступні томи «Драми української». У1928р, написав серію етюдів про новий театр: «Літературні джерела п’єс Котляревського «Наталка Полтавка» та «Москаль-Чарівник» І п’єси В. П. Гоголя «Простак», «Леся Українка, сучасність і античність: про драматичну поему «Кассаидра», «До питання про українську романтичну драму: «Сава Чалий» та «Переяславська ніч» Єремії Галки (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: РЄЗАНОВ Володимир Іванович Український літературознавець, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок