Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович Український історик, педагог, богослов

ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович Український історик, педагог, богослов

Назва:
ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович Український історик, педагог, богослов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,21 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович
Український історик, педагог, богослов
Народився 24 березня 1828 р. в с. Зелена Діброва на Черкащині в родині священика. Навчався у Богуславському духовному училищі, в Київській духовній семінарії. У 1851 р. закінчив Київську духовну академію, здобувши ступінь кандидата богослов’я. Його дисертація «Погляд на Унію, що була в Південно-Західній Росії» дістала високу оцінку фахівців.
З 1852 р. викладав історію у Воронезькій, а з 1855 — у Київській духовних семінаріях. З його ініціативи у 1860 р. при Київській духовній семінарії було розпочато випуск журналу для сільського духовенства «Керівництво для сільських пастирів».
З грудня 1861 р. Ф. Лебединцев викладав історію України в Київській духовній академії. Навесні 1864 р. здобув звання екстраординарного професора, а наприкінці того самого року був призначений начальником відновленої Холмської навчальної дирекції. Під час його перебування на цій посаді (а з 1872 р. директором училищ в Радомі) на Холмщині було засновано близько 300 народних шкіл і середніх навчальних закладів, педагогічні курси, вчительську семінарію і чоловічу гімназію.
У 1880 р. вийшов у відставку і повернувся до Києва. У 1882— 1887 рр. був видавцем і першим редактором журналу «Киевская старина», який швидко згуртував навколо себе найкращі творчі сили України. У журналі було опубліковано чимало статей самого Ф. Лебединцева, присвячених переважно проблемам історії української церкви XVIII ст.
У 1860—1864 рр. працював у Тимчасовій комісії для розгляду стародавніх актів, сприяв виданню другого тому «Архива Юго-Западной России», був його редактором.
Помер 24 березня 1888 р. у Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович Український історик, педагог, богослов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок