Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Сергій Олександрович Єсенін

Сергій Олександрович Єсенін

Назва:
Сергій Олександрович Єсенін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сергій Олександрович Єсенін
Сергій Єсенін прожив коротке, але бурхливе життя. Син селянина, він став одним з найвідоміших російських поетів і ввійшов в історію літератури як тонкий лірик, який у своїх творах майстерно передавав внутрішні переживання людини. Поезія Єсеніна надзвичайно автобіографічна, у ній відчувається, як поет щиро, відкрито і емоційно сприймає оточуючий світ, прагне знайти своє місце у ньому. Сам він казав: «Мені здається, що я пишу вірші для найближчих своїх друзів».
Сергій Єсенін народився в селі Константиново Рязанської губернії Рязансько-го ж повіту. Коли Сергію виповнилося 3 роки, його мати, розлучившись із чоловіком, повернулася жити до своїх батьків. Щоб не обтяжувати їх матеріально, вона пішла на заробітки в місто, тому хлопця виховували дідусь і бабуся. Мати приїжджала додому лише час від часу і дуже засмучувалася, коли бачила, що Сергій її не впізнає.
Дідусь Сергія був дуже побожною людиною, і в домі завжди суворо дотриму-валися релігійних правил. Він любив розповідати онукові оповіді з Біблії і знав ве-личезну кількість народних пісень, легенд та переказів'. Однак поштовх до пер-шої — зовсім дитячої — творчості Сергієві дала бабуся. Вона часто розповідала йому казки. Деякі казки з поганим фіналом хлопцеві не подобалися, і він «перероб-ляв їх на свій лад». Дідусь із бабусею любили онука і не обтяжували його обов'яз-ками — Сергій жив вільно і безтурботно. Дома бував мало, особливо навесні та влітку, більше гасав із друзями околицями села. З дитинства він виніс і щиру любов до всього живого. «Птахів і цуценят, і будь-яку живу істоту любив годувати з рук та пес-тити»,— згадувала мати поета. Ця любов до тварин залишилася в нього на все життя.
У вересні 1904 року Сергій вступив до Констянтинівської початкової чотири-річної школи. Під час навчання в першому класі трапилася подія, яка змінила без-турботний плин дитинства — мати Сергія повернулася жити до чоловіка і забрала сина від своїх батьків. Зміна обстановки прикро вразила хлопця, і він довго не міг звикнути до нового дому — «суворого та похмурого». Попри все, початкову школу Сергій закінчив з відзнакою, і, як кращий випускник, отримав право вступу до єпархі-альної трирічної учительської школи, яка готувала вчителів для початкових шкіл. Батьки Єсеніна пишалися сином і мріяли, що з часом він вступить до Московського учительського інституту.
Учительська школа була розташована у великому селі Спас-Клепикове, за 60 кілометрів від Костянтинова. Діти жили при школі як в інтернаті, вони прибира-ли, чергували на кухні й не мали права без дозволу ходити по селу. 14-річний Сер-гій, потрапивши до школи, відразу втік і пішки прийшов додому — так йому не сподобалося обмеження його свободи. Однак з часом він звик і дуже здружився з хлопцями, з якими вчився. Друзі любили Сергія за відкритий та доброзичливий ха-рактер, але відзначали його велике самолюбство. Часто поведінка хлопця залежала від його настрою, оскільки він був дуже емоційним та вразливим.
Незважаючи на те, що у школі вивчали багато дисциплін, особлива увага при-ділялася «Закону Божому» та церковнослов'янській мові. Вчився Сергій дуже доб-ре, але найбільше полюбилися йому уроки російської літератури чудового вчителя Євгенія Хитрова, якому вдалося зацікавити учнів своїм предметом — хлопці з захо-пленням читали твори російських письменників та поетів. Єсенін також був у за-хваті від класиків російської літератури, він багато читав і, відзначаючись феноме-нальною пам'яттю, знав напам'ять величезну кількість їхніх творів (зокрема в пов-ному обсязі поему «Мцирі» М. Лєрмонтова та роман у віршах «Євгеній Онєгін» О. Пушкіна).
Хитров прихильно ставився до творчості своїх учнів — серед них багато хто писав вірші. Він читав твори своїх вихованців та радив, як їх покращити. До на-вчання в учительській школі Сергій вже писав вірші, та всі вони були релігійного змісту. Шкільні друзі переконали майбутнього поета спробувати писати на інші те-ми. Перші спроби Єсеніна, як згадував пізніше вчитель літератури, не дуже відріз-нялися від творів інших шкільних «поетів».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сергій Олександрович Єсенін

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок