Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джером Карле (Karle) за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур рік народження: 1918 р.

Нобелівський лауреат Джером Карле (Karle) за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур рік народження: 1918 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джером Карле (Karle) за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур рік народження: 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джером Карле (Karle)


за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур
рік народження: 1918 р.
Американський хімік Дж.Карле народився в Нью-Йорку 18 червня 1918 р. в родині Луїса Карле й Сейді (Кан) Карфанкл. Він виріс у Брукліні й закінчив там 1933 р. середню школу Авраама Лінкольна. Потім Карле навчався в Нью-Йоркському Сіті-коледжі, де познайомився з Хербертом А.Хауптманом, студентом із Бронкса. 1937 р. Карле здобув ступінь бакалавра з хімії й біології і продовжив своє навчання в Гарвардському університеті. Діставши ступінь магістра з біології, він протягом півтора року працював у Державному управлінні охорони здоров'я в Нью-Йорку, а потім вступив до Мічиганського університету. 1942 р. Карле одружився з Ізабеллою Льюгоскі. У подружжя народилося три дочки. 1943 р. Карле став магістром природничих наук і за дисертацію з газової електронографії здобув докторський ступінь з фізичної хімії. Під час Другої світової війни він був учасником проекту військово-морських сил США, а пізніше – асистентом-дослідником Манхеттенського проекту – наукових розробок зі створення атомної бомби. 1946 р. Карле увійшов до штату військово-морської науково-дослідної лабораторії у Вашингтоні. Тут він знову зустрівся з Хауптманом, й 50-і роки вони спільно працювали над створенням прямого методу розшифровки тривимірних молекулярних структур за допомогою рентгенівської кристалографії. Їм вдалося створити карту електронної щільності кристала, що показувала точне розташування атомів, а, отже, й картину молекулярної структури речовини. Цей метод дозволяв співвідносити інтенсивність і розміщення крапок з розташуванням атомів усередині молекули. 1953 р. Карле й Хауптман опублікували свої складні математичні розрахунки, але хіміки не зрозуміли цих математичних аспектів, й прямий метод розшифровки структур лишався незатребуваним протягом 15 років. 1968 р. науково-дослідною лабораторією військово-морських сил США була введена спеціально для Карле посада керівника наукових досліджень, і він очолив лабораторію структури речовини. Продовжуючи займатися наукою, Карле читав лекції з математики й фізики в коледжі Мерілендського університету. 1985 р. Карле нагородили Нобелівською премією з хімії «за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур». Використовуючи цей метод, хіміки тепер можуть створювати нові сполуки, швидко досліджуючи біологічно активні компоненти молекул. Завдяки цьому було створено багато лікарських препаратів, зокрема штучні аналоги стероїдних гормонів для лікування раку молочної залози. Карле має багато нагород, є членом кількох академій і наукових товариств.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Джером Карле (Karle) за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки кристалічних структур рік народження: 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок