Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Бардін (Bardeen) за спільне створення теорії надпровідності роки життя: 1908 - 1991 рр.

Нобелівський лауреат Джон Бардін (Bardeen) за спільне створення теорії надпровідності роки життя: 1908 - 1991 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Бардін (Bardeen) за спільне створення теорії надпровідності роки життя: 1908 - 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Бардін (Bardeen)


за спільне створення теорії надпровідності
роки життя: 1908 - 1991 рр.
Американський фізик та інженер-електрик Дж.Бардін народився 23 травня 1908 р. у Медісоні (штат Вісконсін) у родині вченого. Відвідував початкову школу в Медісоні, потім вступив до університетської середньої школи, а згодом і до Медісонської центральної школи, яку закінчив 1923 р. У Вісконсінському університеті Бардін 1928 р. одержав ступінь бакалавра з електротехніки, вивчивши як непрофільні дисципліни фізику і математику. Ще студентом старших курсів він працював в інженерному відділі «Вестерн електрик компані». 1929 р. він одержав ступінь магістра з електротехніки у Вісконсинському університеті, провівши дослідження з прикладної геофізики і випромінювання антен. 1933 Бардін вступає до Принстонського університету, де вивчає математику і фізику під керівництвом Е.Вігнера. Він зосередив свою увагу на застосуванні квантової теорії у фізиці твердого тіла. На той час квантова механіка досить успішно описувала поведінку індивідуальних атомів і часток всередині атома. Докторський ступінь Бардін одержав у Принстоні 1936 р. за дисертацію, присвячену силам притягування, що утримують електрони всередині металу. За рік до закінчення своєї дисертації він прийняв пропозицію на рік після захисту працювати науковцем у Гарвардському університету. Між 1941 і 1945 р. він служив цивільним фізиком у військово-морській артилерійській лабораторії у Вашингтоні (округ Колумбія), вивчаючи магнітні поля кораблів (важливе на той час питання з огляду на їхню роль у торпедній справі й траленні мін). 1945 р. Бардін перейшов до компанії «Белл», де йому вдалося створити напівпровідникові прилади, які могли як випрямляти, так і підсилювати електричні сигнали. Загалом роботи Бардіна присвячені фізиці твердого тіла і надпровідності. Разом з У.Браттейном ним було відкрито транзисторний ефект і створено кристалічний тріод із точковим контактом – перший напівпровідниковий транзистор. Разом з Дж.Пірсоном він досліджував зразки кремнію з різним вмістом фосфору і сірки, проаналізував механізм розсіювання на донорах і акцепторах (1949). 1950 р. спільно з У.Шоклі запровадив поняття «деформаційного потенціалу». Незалежно від Г.Фреліха передбачив (1950) наявність сил притягання між електронами завдяки обмінові віртуальними фононами і 1951 р. намагався створити теорію надпровідності, засновану на врахуванні електронно-фотонної взаємодії. 1957 р. разом з Л.Купером і Дж. Шріффером створив мікроскопічну теорію надпровідності. 1972 р. Бардін, Купер і Шріффер поділили Нобелівську премію з фізики «за спільне створення теорії надпровідності». Учений помер у 1991 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Бардін (Bardeen) за спільне створення теорії надпровідності роки життя: 1908 - 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок