Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Хар Гобінд Корана (Khoranna) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Хар Гобінд Корана (Khoranna) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Хар Гобінд Корана (Khoranna) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Хар Гобінд Корана (Khoranna)


за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків
рік народження: 1922 р.
Індійсько-американський біофізик Х.Корана народився 9 січня 1922 р. у Райпурі, невеличкому селі в провінції Пенджаб (Пакистан). Його батьки Ганпат Рай Корана, збирач податків, і Крішна Корана (Деві) були індійськими підданими. В родині було п'ятеро дітей, Хар був молодшим. Початкову освіту Хар одержав у позашкільному класі, потім закінчив середню школу Мултані, а після цього вивчав хімію в Пенджабському університеті в Лахорі. 1943 р. Корана одержує ступінь бакалавра наук із відмінними оцінками, а через два роки – ступінь магістра наук з відзнакою. 1945 р. Корана одержав державну стипендію і поїхав вивчати органічну хімію до Ліверпульського університету. 1948 р. за дисертацію, присвячену хімічному пігменту віолацеїну, що фарбує деякі бактеріальні клітини, Корана одержав докторантський ступінь з органічної хімії. 1949 р. його було призначено на посаду науковця Кембриджського університету, де він зацікавився біохімією нуклеїнових кислот, що містяться в ядрах клітин. 1952 р. Корана став директором відділу органічної хімії Дослідницької ради Британської Колумбії в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері. Цього ж року він бере шлюб з Естер Елізабет Сіблер зі Швейцарії; у сім'ї в них син і дві дочки. Корана займається дослідженнями ферментів – біологічно-активних речовин білкової природи, що інтенсифікують біохімічні реакції, і пропонує ефективний метод вивчення клітинних процесів. Це приносить йому світове визнання. 1960 р. Корана призначений одним із керівників Інституту досліджень ферментів Вісконсінського університету в Медісоні, де починає займатися головними проблемами сучасної генетики – біохімією нуклеїнових кислот, біосинтезом клітинних білків і природою генів. 1968 р. Х.Корана, Р.У.Холлі й М.У.Ніренбергу було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків». Через два роки після присудження премії Корана і його колеги вперше синтезували ДНК, що містить 27 нуклеотидів. 1966 р. Корана прийняв американське громадянство. Він дуже відданий науці, любить слухати музику і ходити на прогулянки, під час яких записує нові ідеї. Корана визнаний гідним багатьох нагород, є членом ряду академій.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Хар Гобінд Корана (Khoranna) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків рік народження: 1922 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок