Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Корольов Сергій Павлович

Корольов Сергій Павлович

Назва:
Корольов Сергій Павлович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,60 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Корольов Сергій Павлович
Народився в Житомирі.
У 1924 закінчив Першу Одеську будівельну профшколу і восени того самого року зарахований на перший курс механічного факультету Київського (механічного) політехнічного інституту. А через два роки перейшов на навчання в МВТУ, яке закінчив у 1930 р. З цього часу почав працювати в ЦАДУ (центральному аеродинамічному інституті) спочатку на посаді старшого інженера, потім керівника групи з вивченням реактивного руху. В цей час розробив ряд конструкцій оригінальних планерів.
Особисті контакти з К.Е.Ціолковським, вивчення його праць у галузі аеродинаміки, ракетної техніки і теорії міжпланетарних сполучень, спільна праця з одним із основоположників і винахідників у галузі ракетної техніки Ф.А.Цендером сприяли початку фундаментальних наукових досліджень С.П.Корольова в галузі ракетної техніки.
В очолюваній ним Групі вивчення реактивного руху в 1933 р. була побудована й запущена перша радянська рідинна рекета “ГИГД-09”. У кінці 1933 року після злиття групи вичення реактивного руху і Геодинамічної лабораторії в Реактивний науково – дослідний інститут був призначений на посаду заступника директора інституту з наукової роботи і керівника відділу ракетних літальних апаратів.
У 1934 році видав працю “Ракетний політ у стратосфері”.
С.П.Корольов розробив ряд проектів керованих ракет, ракетопланів, балістичних і геофізичних ракет, ракет-носіїв.
4 жовтня 1957 року під його керівництвом запущено перший штучний супутник Землі, який поклв початок космічної ери. Перший політ до місяця і фотографування його зворотнього боку. Це космічний корабель “Восток” на якому 12 квітня 1961 року Ю.О.Гагарін уперше здійснив сміливу мрію людства – політ за межі атмосфери; це космічний корабель “Восход” на якому 18 березня 1965 року О.А.Леонов здійснив перший вихід людини у відкритий космічний простір.
Керував багатьма радянськими програмами, включаючи політ людини в космос. Створив велику наукову школу.
За наукові дослідження в 1957 році удостоєний Ленінської премії, йому двічі присвоєно звання Героя Соціалістичної праці, нагороджено трьома Орденами Леніна, орденом “Знак Пошани” і медалями.
Член КПРС з 1953 року. Був членом Президії АН СССР.
Його іменем названо з великих утворень (таласоїду) на зворотньому боці Мсяця.
Похований на Красній площі в Кремлівській стіні.
Микола Іванович Кибальчич народився 31 жовтня 1853 року в місті Коропі, тепер Чернігівської області – російський революціонер, народовець, винахідник. Син священника.
В 1871 році вчився в Петербурзі на інженера. В 1873 році в медико-хірургічній академії.
З жовтня 1875 року до червня 1878 року знаходвся в тюрмі по звинуваченню у революційній пропаганді.
Після звільнення в травні – червні 1879 року входив в групу “Свобода чи смерть”, після цього став учасником комітету “Народної волі”. Комітету належала одна з найважливіших теоретичних статй в народовольчій публіцистиці “Політична революція і економічні питання”. Комітет завідував лабораторією взривчатих речовин. Цей комітет брав участь у підготовці замаху на царя Олекандра ІІ.
Кибальчича 17 березня 1881 року арештували і приговорили до смертної кари. Його повісили на 28 році життя разом з Желябовим, Перовським та іншими. Помер Микола Кибальчич 15 квітня 1881 року.
В процесі практичної роботи і спостережень Кибальчич приходить до висновку: рухомою слою повітряноплаваючих апаратів повинна стати реактивна сила газів, яка виникає в результаті згорання взривчастих речовин.
Він запропонував в 1881 році цілком новий (ракетнодинамічний) аппарат, праобраз сучасних літаючих ракет. В проекті Кибальчич розглянув устрій порохового двигуна, запропонував керування ракетою шляхом зміни кута нахилу двигуна, розробив систему стійкості аарату.
Перед повішанням у камері пише геніальну на той час роботу під назвою “Проект повітряного приладу”. У проекті розглядається будова порохового двигуна, засоби керування літаком, програмний режим зорання палива, забезпечення стійкості апарата.
Комітет розглядає проект Кибальчича, роздивляється установку порохового двигуна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Корольов Сергій Павлович

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок