Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Олександр Мєншиков

Олександр Мєншиков

Назва:
Олександр Мєншиков
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
“Олександр Мєншиков”


Введення
Метою дійсної роботи є розгляд однієї з примітної особистості в історії Російської держави - Мєншикова Олександра Даниловича. Тут я спробую розглянути його характер, звички, учинки, щоб оцінити - що ж дійсно представляла із себе ця людина. З одного боку, Мєншиков це людина великого розуму та хитрості, якими дуже вдало скористалася, з іншого, відомо багато звинувачень його в казнокрадстві. Що це за суперечливість? Не можна було сказати, що улюбленець царя жив скудно й у нестатку. Але постійна ненаситна потреба в присвоєнні (в основному незаконному) була неутолима. Може це і з'явилося причиною його краху. Хоча тут одиничності не може бути, цей аргумент, мені здається, найдужчий з існуючих. Я хочу переконатися в тім, що з'явилося спонукало його діяти так, а не інакше. З погляду історії, ця людина цікава тим, що він є вельможею з простих смертних. Завдяки своїм якостям, і завдяки часу Петра - "часу особистісного початку" люди виходили з низів і твердою ходою восходили в історію винятково за особисті заслуги. Серед них перше місце займає Мєншиков.
Щоб розглянути Мєншикова як особистість історії, я приведу на судження його моменти життя, що найбільше яскраво представлять їжу для міркувань.
Шлях нагору
Для початку треба довідатися яке ж було походження цієї людини. Відразу відповісти на це питання дуже важко і навіть навряд чи можливо, тому що існуючі джерела дають суперечливі повідомлення про предків ясновельможного. Одне з джерел можна віднести до повідомлень іноземних дипломатів, а також мемуари російських і іноземних сучасників. Саме раніше згадування про походження Мєншикова відноситься до 1698 року, коли він не був ні князем, ні фельдмаршалом. Народився він 6 листопада 1672 року. Виходить, тоді йому вже було 26 років. "Секретар австрійського посольства Йоганн Корб назвав Мєншикова “царським фаворитом Алексашкой”. Пізніше, у 1710 році, повідомляється версія про "низьке походження" фаворита з некоторими подробицями: "Народився він у Москві від дуже незначних батьків, років 16-ти він, подібно багатьом іншим московським простолюдинам, ходив по вулицях і продавав так звані пироги. "Князь Куракін у незакінченій "Історії царювання Петра І" заявив, що Мєншиков "породи самою низкою, нижче шляхетства" (простолюдинів). Однак було дві версії про предків князя: одні вважали Олександра Даниловича сином селянина, що влаштував своє чадо в навчання до пиріжника в Москві. Інші думали, начебто батько Мєншикова знаходився у військовій службі при цареві Олексії Михайловичі, а сам Олександр Данилович служив конюхом при його дворі. У такий спосіб ми бачимо, що або пиріжник, або конюх. У будь-якому випадку Петро помітив його "дотепність" і перевів його в денщики, а потім відкривши в ньому великі здібності, став давати відповідальні доручення.
А що стосується появи Мєншикова при царському дворі,те майбутній князь змусив звернути увагу на себе такими привабливими якостями, як розум і кмітливість. Спочатку Алексашка хотів улаштовувати свою долю в потішну роту. "Як незабаром його світлість з'явився в цю роту, негайно був прийнятий його величністю в число солдат, тому що він відрізнявся красивою зовнішністю і щасливою фізіономією й у своїх мовах, запереченнях і відповідях, так само як і у своїх прийомах, знайшов жвавий живий розум, здоровий розум і добросердя".
У 1679 році відправляються волонтери за кордон для навчання кораблебудуванню разом з десятником Петром Михайловим (царем). Відправляється й Алексашка. Мєншиков не розставався з ним ні на хвилину. Разом з Петром працював на верфі Ост-Індской компанії в Голландії, одночасно з ним одержав від корабельного майстра атестат, що засвідчував, що він опанував спеціальністю теслі-кораблебудівника. З Голландії Петро відправляється в Англію для навчання інженерному мистецтву – будови корабля. Його і тут супроводжував нерозлучний друг Алексашка. "Як і Петро, він жадібно усмоктував побачене, з разючою легкістю засвоював ази артилерійської справи, фортифікації, кораблебудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Олександр Мєншиков

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок