Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Ступка Богдан Сильвестрович

Ступка Богдан Сильвестрович

Назва:
Ступка Богдан Сильвестрович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
416,90 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Ступка Богдан Сильвестрович(1941-2012рр..)
Біографія: Народився актор 27 серпня 1941 року в смт. Куликів на Львівщині. До сцени його привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка — головним концертмейстером. За кулісами театру Богдан Ступка побачив і почув багатьох видатних співаків повоєнного часу, зокрема Івана Козловського і Сергія Лемешева.
Освіта і кар'єра: Богдан Ступка хотів вступити на хімічний факультет Львівського університету, але іспити склав невдало. По тому влаштувався в обсерваторію, працював певний час у Баку, вступив на заочне відділення філологічного факультету Львівського університету. 1961 року він закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 року працював у цьому театрі. Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Того ж року на запрошення свого наставника, Б. Ступка перейшов до цього театру 1984 року він закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. Протягом 1999–2001 років був міністром культури і мистецтв України. 2001 року після смерті Сергія Данченка Богдан Ступка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. Його син, Остап, грав провідні ролі в театрі під керівництвом батька.
Смерть: 22 липня 2012 року Богдан Ступка після тривалої хвороби на сімдесят першому році життя помер о 6:45 у лікарні «Феофанія». 24 липня 2012 року у театрі імені Івана Франка відбулась церемонія прощання з актором. Як повідомив його син, Остап, причиною смерті став серцевий напад на тлі запущеного захворювання на рак кісток. Богдан Ступка хотів померти в один день зі своєю матір'ю Марією Ступкою, яка пішла з життя в ніч з 23 на 24 липня 2007р.
Ролі в театрі: Загалом у Ступки — близько 100 ролей у кіно та понад 100 на сцені.
У театрі імені Франка зіграв у таких виставах: «Украдене щастя» Івана Франка (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Микола Задорожній
«Дядя Ваня» Антона Чехова (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Войницький
«Король Лір» Вільяма Шекспіра — король Лір та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Ступка Богдан Сильвестрович

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок