Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Василь Авраменко – танцюрист та хореограф

Василь Авраменко – танцюрист та хореограф

Назва:
Василь Авраменко – танцюрист та хореограф
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,42 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ім’я Василя Авраменка, його Дар – це один із променів великого Сонця на небесному зводі нашої землі, світла якого до того не відчувала українська хореографія.

Україна, яку в світі називали “Колискою народних мелодій”, “Столицею ліричної пісні”, подарувала нам Василя Авраменка – видатного хореографа світової слави, режисера, актора, етнографа, чудового оратора, великого патріота України.

Його таланту аплодувала Європа, Америка, Канада, Австралія. Через творчий геній світ пізнав українське мистецтво, його історію. Видно, на роду написано нашому народові, що кращі її сини змушені були поневірятися, працюючи на чужині, а їхні імена викреслювалися з рідної історії.

Згадаймо О.Архипенка, О.Кошиця, М.Голинського, Башкірцеву, О.Олеся, Я.Барнича. А поряд – славне ім’я В.Авраменка, який для України був “засекречений”. Він – син тих країв, де колись вирувала воля козацька, де витав дух лицарів - славних запорожців. Народився великий балетмейстер на Черкаській землі в м. Стеблів 22.03.1895 року. Закінчив учительські трирічні курси, курси підстаршин. Під час Першої світової війни в Мінську зустрічається з С.Петлюрою, стає великим пропагандистом української ідеї, виступає перед солдатами як палкий патріот України. Його ораторські здібності зворушують воїнів, збуджують їхні українські серця.

За порадою Петлюри Василь Авраменко поступає в Київську державну школу ім. Лисенка та під керівництвом М.Верховинця вивчає український танець, який здавна хвилював його душу. Після інституту працює в театрі стадника в Станіславі, згодом в театрі М.Садовського в Кам’янець-Подільську. В театрі від акторів записує стародавні танці. Спостерігаючи народні танці у прекрасному виконанні Садовського, під впливом лекцій М.Верховинця Авраменко задумує відродити український танець, вивести його на ту височінь, до якої б повернулася його первозданна, кришталево чиста краса та естетичність. Від В.Авраменка починається ренесанс українського хореографічного мистецтва. Він виводить український танець як окремий жанр культури. Він перший, хто задумує по всій Україні створити школу українського народного танцю. Але трагічні дні в Україні не дозволили Авраменку здійснити задумане. Український уряд змушений покинути Україну. Військо української армії, українське стрілецтво було інтерноване поляками в табір для полонених в м. Каліш (Польща) та в м. Юзефів (Чехословаччина). В лютому 1921 року туди ж емігрує і театр Садовського, в якому працював В.Авраменко. Серед полонених в таборі за колючим дротом панувала важка, гнітюча атмосфера.

В.Авраменко розумів, що полоненим необхідно підняти дух непокори, дух завзяття, віру у воскресіння своєї держави. Будучи великим патріотом, людина великої мужності з вольовим характером, він робить неймовірне: залишає театр і за колючими дротами табору серед українських полонених у надзвичайно важких умовах організовує школу українського танцю.

Яка іронія долі... Першу школу, про яку мріяв серед вільного народу рідної землі, створює серед українських полонених в Каліші. Мабуть, в світі аналогу не зустріти. На таке здатна тільки українська натура. Це нагадує Байду, якого на гак вішали, а він в обличчя ворогу сміявся.

Розуміючи велику виховну силу мистецтва, він бере до постановки танці на історичну тему: “За вільну Україну”, “Сон Катерини”, “Запорізький козак”, “Великдень на Україні”, “Гонта”. За п’ять місяців виступу по таборах і серед населення концерти Авраменка сколихнули українське стрілецтво, підняли дух і віру у свої сили. Польська військова влада, налякалась піднесеним духом полонених, заборонила виступи. Василя Авраменка та весь ансамбль кинули за грати. При допомозі співака Голинського та генерала Пилькевича Авраменко втікає до Львова. В березні 1922 року зі студентів Львівського таємного університету створює першу в Галичині школу танцю. 22 травня перший концерт у залі ім. М.Лисенка пройшов під гучні оплески. Сам балетмейстер геніально відтворив образ Гонти-лицаря. Після тріумфального виступу їде на Волинь. У Львові замість себе залишає інструкторів, які продовжували роботу свого вчителя. Невгамовна натура Авраменка переїжджає з місця на місце по містах і селах Галичини і робить те, що до нього ніхто не робив: організовує школу танцю, мовою якої хоче пробудити в молоді зацікавленість і любов до народної хореографії? За 10 місяців роботи на Волині балетмейстер створює 5 шкіл, дає 65 концертів по містах і селах. У лютому 1923 року Луцька газета писала: “Про український танець чули ми як гопак з горілкою, а скільки було зачарувань, коли побачили танці учнів Василя Авраменка”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Василь Авраменко – танцюрист та хореограф

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок