Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Луїс Федерико Лелуар (Leloir) за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів роки життя: 1906 - 1987 рр.

Нобелівський лауреат Луїс Федерико Лелуар (Leloir) за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів роки життя: 1906 - 1987 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Луїс Федерико Лелуар (Leloir) за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів роки життя: 1906 - 1987 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,42 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Луїс Федерико Лелуар (Leloir)


за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів
роки життя: 1906 - 1987 рр.
Аргентинський біохімік Л.Лелуар народився 6 вересня 1906 р. у Парижі, коли його батьки Федерико Лелуар й Ортенсіа (Агуїрре) Лелуар, подорожували по Франції. Середню школу Лелуар закінчив у Буенос-Айресі, а потім вступив до місцевого університету. 1932 р. він здобув медичний диплом. Протягом двох років працював в університетській лікарні, а потім перейшов до Інституту фізіології, де під керівництвом Бернардо Усайї почав вивчати роль надниркових залоз у метаболізмі вуглеводів. Для вивчення біохімії Лелуар їде на рік в Англію, де в біохімічній лабораторії Кембриджського університету працює під керівництвом Гопкінса, після чого знову повертається до Буенос-Айресу. 1943 р. Лелуар одружився з Амелією Зухербухлер, у них народилася дочка. Лелуар на два роки їде в США, де працює як асистент-дослідник в різних біохімічних лабораторіях. Повернувшись до Аргентини, займається дослідженнями в приватному Інституті біології й медицини під керівництвом Усайї. 1947 р. Лелуар очолив Інститут біохімічних досліджень, де вивчає, як процес розпаду вуглеводів в організмі людини здійснюється живими системами. Дослідники відкрили безліч цукрових нуклеотидів й показали дві їх основні функції: по-перше, вони беруть участь у процесі взаємоперетворення простих цукрів, і, по-друге, діють як донори в реакціях перетворення глюкози. 1962 р. Інститут біохімічних досліджень був приєднаний до університету в Буенос-Айресі як філія, а Лелуар був призначений керівником біохімічного відділення. Згодом він відмовився від цієї посади і зайнявся дослідженнями. 1970 р. Лелуару була присуджена Нобелівська премія з хімії «за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів». Лелуар брав активну участь у роботі Аргентинського товариства біохімічних досліджень і Панамериканської асоціації біохімічних товариств. Йому присуджено нагороди й почесні ступені університетів різних країн. Лелуар помер 2 грудня 1987 р. у Буенос-Айресі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Луїс Федерико Лелуар (Leloir) за відкриття першого цукрового нуклеотида й вивчення його функцій у перетворенні цукру і в біосинтезі складних вуглеводів роки життя: 1906 - 1987 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок