Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вальтер Герман Нернст (Nernst) на знак визнання його робіт з термодинаміки роки життя: 1864 - 1941 рр.

Нобелівський лауреат Вальтер Герман Нернст (Nernst) на знак визнання його робіт з термодинаміки роки життя: 1864 - 1941 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вальтер Герман Нернст (Nernst) на знак визнання його робіт з термодинаміки роки життя: 1864 - 1941 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,91 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вальтер Герман Нернст (Nernst)


на знак визнання його робіт з термодинаміки
роки життя: 1864 - 1941 рр.
Німецький хімік В.Нернст народився 25 червня 1864 р. у Бризені в родині судді. У гімназії в Грауденці Вальтер вивчав природничі науки, літературу і класичні мови. Закінчив гімназію першим учнем 1883 р. Нернст мріяв стати поетом, але вчитель хімії пробудив у ньому інтерес до природничих наук. 1883 р. Нернст вивчав фізику в університеті в Цюріху у провідних викладачів Німеччини. Перша робота, проведена під керівництвом Кольрауша, привела до відкриття: металевий провідник, нагрітий з одного кінця і розташований перпендикулярно до електричного поля, генерує електричний струм. За проведене наукове дослідження Нернст у 1887 р. одержав докторський ступінь. 1891 р. його призначено ад'юнкт-професором фізики Геттінгенського університету, де через два роки Нернст опублікував підручник з фізичної хімії, а 1894 р. Нернста призначають професором фізичної хімії. Результат його діяльності не примусив довго чекати – він заснував Інститут фізичної хімії й електрохімії кайзера Вільгельма. Нернст мав визначні роботи в галузі термодинаміки, фізики низьких температур, фізичної хімії. 1906 р. він теоретично обгрунтував, що ентропія хімічно однорідного твердого чи рідкого тіла за абсолютно нульової температури дорівнює нулю (теорема Нернста). Цю теорему часто називають третьою основою термодинаміки. Він передрікав (1906) “ефект виродження газу”. У 1911 р. Нернст ввів поняття “квантування на обертальний рух часток” і разом з Ф.Ліндеманом запропонував формулу для розрахунку теплоємності твердого тіла (формула Нернста-Ліндемана). 1886 р. Нернст відкрив явище виникнення електричного поля в тілі за наявності градієнта температури, перпендикулярного зовнішньому магнітному полю (ефект Нернста-Еттингсхаузена). Ним розроблено метод діелектричної проникності провідників за допомогою містка Уітстона, розвинуто також теорію електрорушійних сил у розчинах з локальною зміною концентрації, теорії електролітичного розчинення металів та електродних і дифузійних потенціалів, дифузійну теорію кінетики гетерогенних хімічних реакцій на межі розподілу фаз, а також сконструйовано джерело випромінення (лампа Нернста). Широко відомий також закон розподілу Нернста (1890). 1921 р. ученому було вручено Нобелівську премію з хімії, присуджену 1920 р. “на знак визнання його робіт з термодинаміки”. 1933 р., коли Гітлер прийшов до влади, Нернст протистояв нацистам щодо приниження вагомості наукових робіт багатьох учених-євреїв, в тому числі А.Ейнштейна. Він говорив, що антисемітизм лише перешкоджає прогресу в фізиці і хімії. 1934 р. Нернст пішов у відставку й оселився в Лузатії, де 1941 р. раптово помер від серцевого нападу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вальтер Герман Нернст (Nernst) на знак визнання його робіт з термодинаміки роки життя: 1864 - 1941 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок