Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Сантьяго Рамон-і-Кахаль (Ramon y Cajal) за роботу з вивчення структури нервової системи роки життя: 1852 - 1934 рр.

Нобелівський лауреат Сантьяго Рамон-і-Кахаль (Ramon y Cajal) за роботу з вивчення структури нервової системи роки життя: 1852 - 1934 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Сантьяго Рамон-і-Кахаль (Ramon y Cajal) за роботу з вивчення структури нервової системи роки життя: 1852 - 1934 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Сантьяго Рамон-і-Кахаль (Ramon y Cajal)


за роботу з вивчення структури нервової системи
роки життя: 1852 - 1934 рр.
Іспанський нейроанатом і гістолог С.Рамон-і-Кахаль народився 1 травня 1852 р. у Пентілла-де-Арагон, селищі на півдні Піренеїв, в родині Антонії і Джюсто Рамон-і-Кахаль. В юного Сантьяго рано виявився талант художника, але батько наполіг на тому, щоб він здобув медичну професію. У віці 16 років Раймон-і-Кахаль вступив до Сарагоського університету, де його батько був професором прикладної анатомії. Після закінчення університету 1873 р. Раймон-і-Кахаль був призваний на військову службу в піхотні війська як хірург. Посланий на Кубу, коли там почалося повстання, він занедужав від малярії і був демобілізований, повернувшись до анатомічної школи при Сарагоському університеті. 1879 р. він здобув ступінь доктора наук і був призначений директором університетського анатомічного музею. Медичне навчання в Сарагосі було настільки поверхневим, що вперше подивитися в мікроскоп йому вдалося лише при складанні іспиту з гістології в Мадриді. Приголомшений побаченим, він знайшов у Сарагоському університеті незвичайний антикварний прилад і почав самостійно вивчати будову тканин за допомогою мікроскопа. Це призвело до появи його першої наукової праці щодо запалення брижів, роговиці й хряща, яка була насичена літографічними малюнками. 1880 р. Раймон-і-Кахаль одружився з Сільверією Фананас Гарсії. У них було чотири сини та чотири дочки. 1883 р. Раймон-і-Кахаль був призначений завідувачем кафедри порівняльної анатомії в університеті Валенсії. Наступного року Раймон-і-Кахаль очолив кафедру нормальної і патологічної гістології Барселонського університету, де працював над удосконаленням методу Гольджі, що дозволило йому опублікувати більш докладні й точні описи структур окремих нейронів, які раніше не вдавалося нікому побачити. Нейронна теорія була широко визнана, тому що успішно застосовувалася в нейрофізіології. У 1891 р. Раймон-і-Кахаль увів до наукового обігу поняття принципу динамічної поляризації, згідно з яким нервові імпульси надходять до клітини по дендритах (чи безпосередньо до тіла клітини), але виходять з нейрона тільки по аксоні. Наукова репутація Раймона-і-Кахаля швидко зростала як в Іспанії, так і за рубежем. У 1892 р. у віці 40 років він був призначений професором кафедри гістології і патологічної анатомії Мадридського університету, де працював майже третину століття. Раймон-і-Кахаль і Гольджі розділили Нобелівську премію з фізіології і медицини 1906 р. “за роботу з вивчення структури нервової системи”. Надалі Раймон-і-Кахаль займався дослідженнями дегенерації нервів і їх відновлення. Найбільш значна робота стосувалася відкриття у 1913 р. метода фарбування нервової тканини з використанням золота. Численні нагороди Раймона-і-Кахаля включають премію Фовелла Біологічного товариства Парижа (1896), премію Московського міжнародного медичного конгресу (1900) і медаль Гельмгольца Королівської академії наук в Берліні (1905). Помер Раймон-і-Кахаль 18 жовтня 1934 р. у віці 82 років.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Сантьяго Рамон-і-Кахаль (Ramon y Cajal) за роботу з вивчення структури нервової системи роки життя: 1852 - 1934 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок