Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роже Гіймен (Guillemin) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1924 р.

Нобелівський лауреат Роже Гіймен (Guillemin) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1924 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роже Гіймен (Guillemin) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1924 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роже Гіймен (Guillemin)


за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку
рік народження: 1924 р.
Франко-американський фізіолог Роже Шарль Луї Гіймен народився 11 січня 1924 р. в Діжоні (Франція). Здобувши середню освіту в безкоштовних школах, вступає до Діжонського університету, який закінчує 1942 р. й дістає ступінь бакалавра наук мистецтв. 1943 р. вступає до медичної школи, після трирічної клінічної підготовки деякий час займається практичною діяльністю. Під час Другої світової війни в окупованій нацистами Франції у 1940 – 1944 рр. бере участь у русі Опору. Працює на посаді асистента в Інституті експериментальної медицини й хірургії Монреальського університету (1948), де експериментально досліджує артеріальну гіпертензію. За результатами досліджень 1949 р. захистив дисертацію. Проводить дослідження експериментальної ендокринології, зокрема ендокринної залози і продуктів її секреції; цікавиться роллю гіпоталамуса в контролі гормональної секреції гіпофіза. 1951 р. Гіймен одружився з Люсьєнною Жанне Бійяр. У них народилися син і п’ятеро дочок. Учений працює асистент-професором фізіології Бейлорської медичної школи Х’юстонського університету в Техасі (1953). Через два роки починає співпрацювати з Ендрю В.Шаллі, який виявив кортикотропін-рілізінг-гормон (КРГ) – перший з гіпоталамічних гормонів. З 1960 по 1963 рр. Гіймен обіймає посаду директора відділу експериментальної ендокринології в Колеж де Франс (Париж). Одержавши 1963 р. американське громадянство, Гіймен працює консультантом у госпіталі управління в справах ветеранів Х’юстона, в Лікарні М. Д. Андерсона й в Протипухлинному інституті. На цей час Гіймен і Шеллі вже працювали окремо, конкуруючи між собою, й обидва тісно підійшли до стадії виділення трьох гормонів гіпоталамуса. Гіпоталамічний гормон, що викликає викид тиреотропного гормону гіпофіза, був виділений Гійменом та його колегами в 1968 р. Ще один гормон, який викликає викид гонадотропних гормонів гіпофіза – в кінці 60-х рр. На початку 1970 р. Гіймен переходить до Солківського інституту (Сан-Дієго, штат Каліфорнія), де за чотири роки разом із колегами виділив третій гіпоталамічний гормон, що стримував викид гормону з гіпофіза, назвавши його соматостатином. У середині 70-х р. Гіймен почав досліджувати нейропептиди – ендорфіни й енкефаліни. Нобелівської премії з фізіології і медицини Гіймен, Шаллі й С. Ялоу були удостоєні 1977 р. «за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку». Гіймен є членом ради й завідуючим нейроендокринологічною лабораторією Солківського інституту в Сан-Дієго. Ученому присвоєно ступінь почесного доктора кількох університетів; він є лауреатом ряду наукових премій, членом наукових товариств і академій, а також має нагороди.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роже Гіймен (Guillemin) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1924 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок