Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Жан-Поль Сартр (Sartre) за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру роки життя: 1905 - 1980 рр.

Нобелівський лауреат Жан-Поль Сартр (Sartre) за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру роки життя: 1905 - 1980 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Жан-Поль Сартр (Sartre) за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру роки життя: 1905 - 1980 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Жан-Поль Сартр (Sartre)


за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру
роки життя: 1905 - 1980 рр.
Французький філософ, романіст і драматург Ж.П.Сартр народився 25 червня 1905 р. у Парижі в родині морського інженера. Мати Сартра – кузина Альберта Швейцера. Рано залишившись без батька, Сартр жив в родині діда – Шарля Швейцера, професора, філолога-германіста і літератора, який заснував Інститут сучасної мови. Дід дав онукові приватну освіту. Від 1920 р. Сартр навчався в ліцеї і почав друкуватися в столичній періодиці. 1924 р. він поступає до Вищої нормальної школи, де вивчає філософію, 1929 р. одержує диплом І ступеня. Протягом 1931-1936 рр. Сартр викладає філософію в ліцеї в Гаврі, а 1933-1934 рр. – стажується в Німеччині. Наприкінці 30-х років Сартр пише свої перші великі твори, у тому числі чотири філософські праці про природу явищ і роботу свідомості. 1938 р. виходить друком його перший найбільш вдалий роман «Нудота». У цей же час у «Новому французькому огляді» друкується новела «Стіна». Обидва твори стають у Франції виданнями року. Під час Другої світової війни Сартр звільняється від мобілізації через вади зору і служить у метеорологічному корпусі, попадає в полон, перебуває в концтаборі для військовополонених під Тріром, а 1941 р. повертається до Парижа. Хоча у військових діях руху Опору Сартр участі не брав, він заснував товариство сприяння руху Опору, де познайомився з А.Камю, який ввів його до редакції «Комба». У цей час були написані п'єси «Мухи» (1943), «За зачиненими дверима» (1944) і філософська праця «Буття і нічого» (1943), яка стає біблією для молодих французьких інтелектуалів. У наступні роки він пише шість п'єс, у тому числі, на думку більшості, найбільш вдалу п'єсу «Брудні руки» (1948), а також незавершену тетралогію «Дороги свободи» (1945-1949), дослідження життя Бодлера (1948) і Жана Жене (1952). На початку 50-х років, відійшовши від літератури, Сартр відкрито пропагує марксизм. Головним твором цього часу стає філософська робота «Критика діалектичної свідомості» (1960), де намагається примирити марксизм з екзистенціалізмом. 1964 р. Сартра було визнано гідним Нобелівської премії з літератури «за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру». Сартр від премії відмовився. В останні 20 років життя Сартр більше займався політикою, ніж літературою чи філософією. Сартр ніколи не був членом компартії, але до подій 1956 р. в Угорщині зберігав прорадянський уклін. Щирий прихильник незалежності Алжиру, він порівнював французьку колоніальну політику з нацистськими злочинами в п'єсі «Самітники Альтони». Засуджуючи американське військове втручання до подій у В'єтнамі, Сартр стає головою антивоєнної комісії, організованої Расселом. останніми роками життя Сартр майже осліп через глаукому; писати він не міг і замість цього давав численні інтерв'ю. Помер Сартр 15 квітня 1980 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Жан-Поль Сартр (Sartre) за творчість, яка, будучи насичена ідеями і пройнята духом свободи та пошуками істини, значно вплинула на сьогоднішню культуру роки життя: 1905 - 1980 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок