Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СТЕФАН Один із перших співаків, педагогів, хорових диригентів Київської Русі

СТЕФАН Один із перших співаків, педагогів, хорових диригентів Київської Русі

Назва:
СТЕФАН Один із перших співаків, педагогів, хорових диригентів Київської Русі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,03 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СТЕФАН
Один із перших співаків, педагогів, хорових диригентів Київської Русі
Жив у XI ст. Роки народження і смерті достеменно не відомі. Учень та помічник ігумена Феодосія Печерського. Керував лаврським хором, проводив заняття зі співу та читання з іноками монастиря. Нестор Літописець у »Слові о пришествії писцев» називає його »демествеником», а у »Мінеї місячній» — »установником», тобто людиною, яка керувала церковним хором і відповідала за співацьку освіту. 1704 р. після смерті Феодосія, Стефан став ігуменом, що було надзвичайною подією, оскільки вищий ступінь монастирської ієрархії обійняв півчий. Це свідчить про рідкісний талант Стефана як керівника й педагога і знання церковного співу. Однак невдовзі в монастирі сталася змова, внаслідок якої його було позбавлено ігуменства і вислано з обителі.
У 1074—1077 рр. Стефан був єпископом у Володимирі-Волинському. Активно сприяв зведенню в Україні церков, створенню в них професійних хорів, проведенню відправ на високому художньому рівні, закріпленню та розвитку класичних форм літургійного виконавства. Нестор Літописець зазначав, що його півчі завжди були впевнені у своїх знаннях і силах.
Закладені Стефаном основи церковного співу згодом були втілені в розробці оригінального »Києво-Печерського» розспіву, який у пізніші часи визнали однією з найкращих мелодичних моделей церковного співу.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: СТЕФАН Один із перших співаків, педагогів, хорових диригентів Київської Русі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок