Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Дуглас Ошерофф (Douglas D.Osheroff) за відкриття надплинності гелію-3 рік народження: 1945 р.

Нобелівський лауреат Дуглас Ошерофф (Douglas D.Osheroff) за відкриття надплинності гелію-3 рік народження: 1945 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Дуглас Ошерофф (Douglas D.Osheroff) за відкриття надплинності гелію-3 рік народження: 1945 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,38 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Дуглас Ошерофф (Douglas D.Osheroff)


за відкриття надплинності гелію-3
рік народження: 1945 р.
Американський фізик Д.Ошерофф народився 1 серпня 1945 р. в Абердіні. Він отримав ступінь бакалавра (1967) в Каліфорнійському технологічному інституті і докторський ступінь (1973) у Корнелльському університеті в Ітаці (штат Нью-Йорк). Аспірантом він працював разом із Д.Лі та Р.Річардсоном у лабораторії фізики низьких температур у Корнеллі, де вони 1972 р. зробили своє відкриття, займаючися дослідженням фізичних властивостей гелію-3 за температур на 0,002 К вище абсолютного нуля. Ошерофф помітив хвилинні стрибки зовнішнього тиску досліджуваного зразка гелію-3 і звернув увагу дослідницької групи на невеликі відхилення. Згодом учені дійшли висновку, що, гелій-3 перетерпає зміну фаз у надплинному стані, коли рух атомів рідини з хаотичного перетворюється на впорядкований. Таким субстанціям бракує зовнішнього тертя, та й поводяться вони скоріше відповідно до законів квантової механіки, ніж класичних законів механіки рідин. Відкриття «надплинності гелію-3» уможливило вивчення безпосередньо за допомогою мікроскопа, візуально, системи ефектів квантової механіки, які раніше досліджувалися на рівні молекул, атомів та субатомних частинок. Ошерофф проводив дослідження в лабораторії Бел Лабс від 1972 до 1982 рр. та очолив там дослідження з фізики низьких температур, фізики твердих сполук (1982– 1987). Він став професором Стенфордського університету у Каліфорнії 1987 р. Він є професором Корнелльського університету, лауреатом премії Саймона (1976) та Баклі Американського фізичного товариства, Американської академії наук та мистецтв (1980), лауреатом премії МакАртура та Олівера Баклі (1981), має нагороду Уолтера Гореса за викладацьку діяльність (1991). Нобелівську премію з фізики 1996 р. йому було присуджено спільно з Д.Лі та Р.Річардсоном «за відкриття надплинності гелію-3».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Дуглас Ошерофф (Douglas D.Osheroff) за відкриття надплинності гелію-3 рік народження: 1945 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок