Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Х. Нортроп (Northrop) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1891 - 1987 рр.

Нобелівський лауреат Джон Х. Нортроп (Northrop) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1891 - 1987 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Х. Нортроп (Northrop) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1891 - 1987 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Х. Нортроп (Northrop)


за відкриття явища кристалізації ферментів
роки життя: 1891 - 1987 рр.
Джон Нортроп, американський біохімік, народився 5 липня 1891 р. в Йонкерсі (штат Нью-Йорк), у сім’ї викладача зоології Колумбійського університету. Початкову та середню освіту Джон здобував у Нью-Йорку. 1908 р. навчається в Колумбійському університеті, приділяючи значну увагу хімії. 1912 р. дістав звання бакалавра природничих наук і вступив до аспірантури з хімії. 1913 р. стає магістром природничих наук і працює над докторською дисертацією з хімії, яку захищає 1915 р. Влітку цього ж року працює золотошукачем в Арізоні. 1916 р. Нортроп працював у Рокфеллерівському інституті медичних досліджень. 1917 р. одружився, мав дочку і сина. Впродовж 1920-1924 рр. Нортроп виконує обов’язки члена інститутської корпорації. Під час першої світової війни він служив капітаном хімічних американських військ. У цей час відкриває процес бродіння з утворенням ацетону. Після війни Джон Нортроп повертається на роботу до Рокфеллерівського інституту та продовжує дослідження білків, тривалості життя, природи ферментів й доводить, що життя організмів залежить від температури. Нортроп досліджує пепсин, робив спробу його в чистому вигляді. Ці спроби увінчались успіхом у 30-х роках. 1939 р. він вперше виділив бактеріальний вірус, а в наступному році – дифтерійний антитоксин у вигляді кристалічного порошку. Під час другої світової війни Джон працював консультантом й офіційно займав посаду дослідника в науково-дослідному комітеті національної оборони, розробляючи методи автоматичного виявлення хімічної зброї. 1946 р. Нортроп і Стенлі, (що першим виділив кристали вірусу тютюнової мозаїки) нагороджуються Нобелівською премією з хімії разом з Самнером (ученим, що вперше виділив кристалічний фермент). Після Нобелівської премії Нортроп наполегливо вивчає віруси, приділяючи особливу увагу природі вірусів і взаємозв’язків між ними. Від 1949 р. до 1958 р. працює професором Каліфорнійського університету в Берклі, одночасно обіймаючи посаду професора біофізики в університетській лабораторії Доннера. 1961 р. Нортропу присвоюють звання почесного професора у відставці Рокфеллерівського інституту, а 1962 р. – Каліфорнійського університету в Берклі. Помер Дж.Нортроп 27 травня 1987 р. в Уїкеберзі (штат Арізона) . Серед його нагород – медаль Чендлера Колумбійського університету, Почесний диплом уряду США, медаль Гамільтона Колумбійського університету. Він був членом американської національної академії наук, Американського філософського товариства, Американської академії наук і мистецтв, іноземним членом Британського хімічного товариства мистецтв і Німецької академії природознавців «Леопольдіна».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Х. Нортроп (Northrop) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1891 - 1987 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок