Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Уолтер Норман Хоуорс (Haworth) за дослідження вуглеводів і вітаміну С роки життя: 1883 - 1950 рр.

Нобелівський лауреат Уолтер Норман Хоуорс (Haworth) за дослідження вуглеводів і вітаміну С роки життя: 1883 - 1950 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Уолтер Норман Хоуорс (Haworth) за дослідження вуглеводів і вітаміну С роки життя: 1883 - 1950 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Уолтер Норман Хоуорс (Haworth)


за дослідження вуглеводів і вітаміну С
роки життя: 1883 - 1950 рр.
Англійський хімік У.Хоуорс народився 19 березня 1883 р. у місті Чорлі (Ланкашир). Через складні матеріальні умови в родині хлопчику довелося припинити заняття в школі і в 13 років почати працювати на фабриці з виробництва лінолеуму. Знайомство з барвниками пробудило в ньому інтерес до хімії. Він почав вчитися у приватного викладача у недалекому місті Престоні. 1903 р. Хоуорс вступив до Манчестерського університету, який відмінно закінчив через три роки і почав працювати асистентом у Перкінга, який займався дослідженнями терпенів, вуглеводнів, що були виявлені в деяких рослинних оліях і використовувалися як розчинники. Стипендія дала Хоуорсу можливість 1909 р. працювати з Отто Валлахом у Геттінгенському університеті, де йому було присуджено докторський ступінь. Після повернення до Манчестера 1911 р. він вдруге одержав ступінь доктора і був призначений на посаду старшого демонстратора за курсом хімії в науково-технологічному Імперіал-коледжі в Лондоні. Наступного року він став лектором з хімії в Об'єднаному коледжі Університету Св.Ендрю в Шотландії. В університеті Хоуорс зосередив наукову роботу на вуглеводах, особливо сахаридах і цукрах. 1920 р. він став професором органічної хімії в Армстронг-коледжі при Дархемському університеті, де очолював хімічний факультет протягом наступного року. 1925 р. він перейшов до Бірмінгемського університету, де обійняв посаду професора хімії. У 20-х роках Хоуорс вивчав структуру моносахаридів (простих цукрів) і олігосахаридів, більш складних молекул цукрів, утворених з невеликого числа простих цукрів. 1937 р. був нагороджений Нобелівською премією з хімії «за дослідження вуглеводів і вітаміну С». Він поділив премію з П.Каррером. На презентації лауреатів було відзначено, що «дослідження Хоуорса вітаміну С відкрили шлях до штучного одержання сполуки, надзвичайно важливого вітаміну, що знаходиться в природі в дуже малих концентраціях, а нині вітамін С уже виробляється в промислових обсягах, причому, ціна синтезованого вітаміну значно нижча, ніж природного продукту». 1941 р. Хоуорс очолив Британську хімічну комісію з атомної енергії. На цій посаді він керував одержанням високоочищеного урану і фторорганічних сполук. 1944-1946 рр. – президент Британського хімічного товариства. Після повернення 1848 р. до Лондона з Бірмінгему Хоуорс залишається активним членом ряду урядових і корпоративних рад і комітетів. У.Хоуорс помер у власному будинку від серцевого нападу 19 березня 1950 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Уолтер Норман Хоуорс (Haworth) за дослідження вуглеводів і вітаміну С роки життя: 1883 - 1950 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок