Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Девід Хантер Х’юбел (Hubel) за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Девід Хантер Х’юбел (Hubel) за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Девід Хантер Х’юбел (Hubel) за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Девід Хантер Х’юбел (Hubel)


за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі
рік народження: 1926 р.
Американський нейрофізіолог Д.Х’юбел народився 27 лютого 1926 р. у Віндзорі, канадській провінції Онтаріо, в родині інженера. Девід успадкував інтерес до науки від свого батька й в юності захоплювався хімією й електротехнікою. У нього також виявився музичний талант. Від 1932 р. до 1944 р. він відвідує академію в Аутремонті. 1944 р. Х’юбела було зараховано до Університету Макгілла, який він закінчив з відзнакою з математики і фізики. Після одержання ступеня бакалавра 1947 р. він вступив до медичної школи при цьому ж університеті, як вважав, «майже за жеребом, незважаючи на відсутність знань з біології». Літні канікули він проводив у Неврологічному інституті в Монреалі, вивчаючи нервову систему. 1951 р. після присвоєння йому медичного ступеня, Х’юбел починає вивчати клінічну неврологію спочатку в Неврологічному інституті протягом двох років, а 1954 р. – в Університеті Дж.Гопкінса в Балтіморі (штат Меріленд). Наступного року Х’юбела було мобілізовано до американської армії з приписом до нейрофізіологічного відділу Інституту досліджень Уолтера Ріда у Вашингтоні (федеральний округ Колумбія). Там він розробив вольфрамовий мікроелектрод – прилад для реєстрації електричних імпульсів нервової клітини. Імплантуючи його в головний мозок кішки на певний період, він міг реєструвати спонтанні рівні активності нервових клітин у головному мозку тварин, які діють чи сплять. Після звільнення з армії 1958 р. Х’юбел продовжує свої дослідження в лабораторії В.Маунткестла. Тут його колега Т.Візел вивчає рецептивні поля й інші нервові клітини у зоровому аналізаторі, особливо ті, що знаходяться в зорових центрах кори головного мозку. Одне з перших спостережень, зроблених Візелом і Х’юбелом, значно розширило уявлення про функціонування нервової системи. 1964 р. у Гарварді створюється відділ нейробіології; Х’юбел переходить туди і стає завідувачем відділу, а наступного року його призначають професором фізіології. За час роботи в Гарварді Х’юбел і Візел провели ряд експериментів, під час яких вживляли мікроелектрод у зорові центри кори головного мозку живих тварин, записуючи спонтанну активність нервової клітини. У такий спосіб вони сподівалися стимулювати поля сітківки з лінійним сприйняттям світла під різними кутами орієнтації. Дослідження учених з нейрофізіології зору вплинули на клінічну офтальмологію, особливо на лікування уроджених катаракт. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1981 р. було поділено між Д.Х’юбелом, Т.Візелом та Р.Сперрі «за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Девід Хантер Х’юбел (Hubel) за відкриття, які стосуються обробки інформації в зоровому аналізаторі рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок