Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Галдор Кильян Лакснесс (Laxness) за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії роки життя: 1902 - 1998 рр.

Нобелівський лауреат Галдор Кильян Лакснесс (Laxness) за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії роки життя: 1902 - 1998 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Галдор Кильян Лакснесс (Laxness) за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії роки життя: 1902 - 1998 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,93 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Галдор Кильян Лакснесс (Laxness)


за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії
роки життя: 1902 - 1998 рр.
Ісландський романіст й автор есе Г.Лакснесс народився у Рейк'явіку 23 квітня 1902 р. в родині службовця. Дитиною Лакснесс заслуховувався, як його батько розповідає ісландські саги і читає добутки епічної поезії із сімейної бібліотеки. Батько також учив хлопчика грати на скрипці. Ще школярем він таємно складав романтичні історії, одна з яких (повість «Дитя природи»), була опублікована 1919 р. 1921-1922 рр. він подорожує по Австрії і Німеччині, а 1922 р. їде до Франції, де знайомиться із сюрреалізмом. Лакснесс пише про ісландський народ, його мужню боротьбу в минулому, долю в сучасному світі. Проблеми, які порушує письменник, набувають суспільного звучання. 1933 р. письменник відвідав Радянський Союз і ще кілька разів відвідував цю країну. Результатом поїздок з'явилися книги «Шлях на Схід» (1933), «Російська казка» (1938). У той же час виходить кілька збірників новел письменника: п'єса «Короткий маршрут» (1934), поетична збірка «Вірші» (1930), а також переклад книги Хеменгуея «Прощавай, зброє» (1941). Лакснесс набув світової популярності із виходом його роману про життя маленького рибацького селища «Салка Валка» (1932). Про долю ісландського селянина розповідається в романі «Самостійні люди» (1934) – історія боротьби бідного фермера з природою і соціальним гнобленням. Коли роман «Самостійні люди» був виданий у США, за Лакснессом закріпилася репутація одного з визнаних ісландських письменників. Особисто письменник вважав «Світло світу» самим значним своїм добутком. Слідом за цим романом він написав «Ісландський дзвін» - історичну трилогію, дії якої відбуваються в ХVII ст., у часи датського панування в Ісландії. 1948 р. Лакснесс опублікував «Атомну станцію» – сатиричний роман про атомну епоху, що не користався таким успіхом, як його ранні твори. 1950 р. Лакснесс став головою суспільства «Ісландія – СРСР», що свідчило про його прорадянську орієнтацію. 1955 р. Лакснессу було присуджено Нобелівську премію з літератури «за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії». У відповідній промові Лакснесс визнав, що багато чим завдячує давньоісландським розповідачам казок, які своєю епічною творчістю «створили не тільки одну з найкрасивіших і вишуканіших мов, але й оригінальний літературний жанр». У скандинавській літературі Лакснесс і донині користується репутацією видатного письменника. 1971 р. у його біографії П.Хальберг відзначає, що «ісландська спадщина завжди залишається живою силою в шедеврах автора. Ця сила притягує й у світосприйнятті письменника сьогодення, і в його творчих шуканнях». Письменник помер 1998 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Галдор Кильян Лакснесс (Laxness) за яскраву епічну силу, з якою він відродив велике розповідне мистецтво Ісландії роки життя: 1902 - 1998 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок