Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников (Metchnikoff) за праці з імунітету роки життя: 1845 - 1916 рр.

Нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников (Metchnikoff) за праці з імунітету роки життя: 1845 - 1916 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников (Metchnikoff) за праці з імунітету роки життя: 1845 - 1916 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников (Metchnikoff)


за праці з імунітету
роки життя: 1845 - 1916 рр.
Російський ембріолог, бактеріолог й імунолог І.І.Мечников народився 15 травня 1845 р. у селі Івановці неподалік від Харкова в сім'ї офіцера військ царської охорони. 1862 р. він з золотою медаллю закінчив середню школу і вступив до Харківського університету на чотирирічний курс природничого відділення фізико-математичного факультету, який закінчив за два роки. Протягом трьох років Мечников вивчає ембріологію безхребетних у різних частинах Європи: спочатку на о.Гельголанд у Північному морі, потім у лабораторії Рудольфа Лейкарта в Гессені поблизу Франкфурта і, нарешті, в Неаполі, де він співпрацює із молодим російським зоологом О.Ковалевським. 1867 р., захистивши дисертацію з ембріонального розвитку риб і ракоподібних, Мечников одержав докторський ступінь Санкт-Петербурзького університету, де згодом став викладати зоологію і порівняльну анатомію впродовж шести років. Для проведення антропометричних досліджень у складі експедиції він поїхав на Каспійське море. Потім Мечников був обраний доцентом Новоросійського університету в Одесі. 1881 р. він виходить у відставку і переїздить до Мессіни (Італія).Там із зоолога він переростає на патолога. 1886 р. Мечников повертається до Одеси, де очолює Бактеріологічний інститут і вивчає дію фагоцитів собаки, кроля і мавпи на мікроби, що викликають бешихове запалення і зворотний тиф. Його співробітники працювали також над вакцинами проти холери і сибірки в овець. 1887 р. Мечников їде до Франції. У Парижі він зустрічається з Луї Пастером, який запропонував йому завідувати новою лабораторією в Пастерівському інституті. Протягом 28 років Мечников працював там, продовжуючи дослідження фагоцитів. Його наукові звіти з цих проблем медицини були зустрінуті вороже прихильниками гуморальної теорії імунітету, які вважали, що основну роль у знищенні «прибульців» відіграють певні речовини крові, а не наявні у ній лейкоцити. Мечников енергійно захищав свою фагоцитарну теорію. Роботи Мечникова цього періоду внесли значний вклад у ряд фундаментальних відкриттів, що стосуються природи імунної реакції. 1903 р. він опублікував книгу з проблем «ортобіозу», де аналізує роль їжі й пропагує активне вживання у великих кількостях кисломолочних продуктів. Ім'я Мечникова пов'язано з популярним комерційним засобом виготовлення кефіру. Мечников разом із П.Ерліхом був визнаний гідним Нобелівської премії з фізіології і медицини 1908 р. «за праці з імунітету», оскільки було покладено початок сучасним дослідженням з «імунології і зроблено вагомий вплив на весь хід її розвитку». Мечников помер у Парижі 15 липня 1916 р. після декількох інфарктів міокарда. Учений одержав багато нагород і відзнак, серед яких – медаль Коплі Лондонського королівського товариства, ступінь почесного доктора Кембриджського університету. Він був членом Французької академії медицини і Шведського медичного товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников (Metchnikoff) за праці з імунітету роки життя: 1845 - 1916 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок