Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Генрі Алфред Кіссінджер (Kissinger) за його роль у припиненні в'єтнамської війни рік народження: 1923 р.

Нобелівський лауреат Генрі Алфред Кіссінджер (Kissinger) за його роль у припиненні в'єтнамської війни рік народження: 1923 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Генрі Алфред Кіссінджер (Kissinger) за його роль у припиненні в'єтнамської війни рік народження: 1923 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Генрі Алфред Кіссінджер (Kissinger)


за його роль у припиненні в'єтнамської війни
рік народження: 1923 р.
Американський політолог і державний діяч Г.Кіссінджер народився 27 травня 1923р. у баварському місті Фюрт (Німеччина) в родині вчителя. Хлопчик ріс в освіченій єврейській сім'ї середнього достатку. Дитинство його прийшлося на роки відродження Німеччини після поразки у Першій світовій війні. З приходом Гітлера почалися переслідування євреїв, батько Кіссінджера лишився роботи, а син переводиться до спеціальної єврейської школи. Незабаром родина Кіссінджерів емігрує до США й зупиняється в Нью-Йорку. 1943 р. після завершення навчання у середній школі Дж.Вашингтона Кіссінджер був мобілізований до армії США, де одержав американське громадянство. Після війни Кіссінджер вступив до Гарвардського університету, де, спеціалізуючися з політичних наук, одержав 1950 р. ступінь бакалавра. Продовживши навчання в аспірантурі, він став 1952 р. магістром, а 1954 р. – доктором. Дисертація з мирного врегулювання соціальних проблем після перемоги над Наполеоном була опублікована 1957 р. окремим виданням під назвою «Відновлений світ: Кестлрі, Меттерніх і проблема умиротворення». Запрошений на роботу до Гарварда, Кіссінджер співпрацює на факультеті управління в центрі міжнародних досліджень. Поетапна службова кар’єра призводить Кіссінджера до професорського звання і керівництва програмою оборонних досліджень. Впродовж 1955–1956 рр. Кіссінджер – консультант координаційної ради і групи оцінювання систем озброєнь при Об'єднаному комітеті начальників штабів. 1957 р. Кіссінджер розробив ідею «гнучкого реагування», що включала можливе застосування тактичної ядерної зброї. Дослідження принесло Кіссінджеру премію імені Вудро Вілсона і привернуло увагу Н.Рокфеллера, який призначив ученого директором проекту спеціальних досліджень при Фонді братів Рокфеллерів. Публікації кінця 50-х років створили Кіссінджеру репутацію послідовного антикомуніста, який з підозрою ставиться до перспектив розрядки. 1965 р. на запрошення Г.Лоджа, посла США в Південному В'єтнамі, Кіссінджер відвідує цю країну. 1968 р. він прийняв пропозицію про співпрацю від нового президента США Річарда М.Ніксона. У період 1970–1971 рр. він здійснив 12 поїздок до Парижа з метою проведення секретних переговорів із північнов’єтнамськими представниками, потім із північнов’єтнамським керівником Ле Діх Тхо домігся припинення бойових дій. Кіссінджер і Ле Дік Тхо були визнані гідними Нобелівської премії Миру 1973 р. Вибір Нобелівського комітету викликав суперечливу реакцію; два його члени навіть пішли у відставку, а в Осло відбулася демонстрація протесту, коли американський посол від імені Кіссінджера прибув для одержання премії. Проте в’єтнамську війну було припинено.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Генрі Алфред Кіссінджер (Kissinger) за його роль у припиненні в'єтнамської війни рік народження: 1923 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок