Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Скачати: Нобелівський лауреат Джеймс Джозеф Хекмен (Heckman) “за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи рік народження: 1944 р.

Нобелівський лауреат Джеймс Джозеф Хекмен (Heckman) “за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи рік народження: 1944 р.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Джозеф Хекмен (Heckman) “за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи рік народження: 1944 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Джозеф Хекмен (Heckman)


“за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи
рік народження: 1944 р.
Американський учений-економіст Д.Хекмен народився 19 квітня 1944 р. у Чикаго. 1965 р. він закінчив коледж в Колорадо і одержав диплом бакалавра з математики, після чого вступив до Принстонського університету на економічний факультет. 1968 р. отримав ступінь магістра. 1971 р. Хекмен успішно захистив докторську дисертацію за темою “Три нариси про домогосподарські трудові ресурси і попит на ринкові товари”. Того ж року він починає працювати науковцем у Національному бюро економічних досліджень США. Крім дослідницької роботи, учений займається викладацькою діяльністю. Впродовж 1973–1977 рр. він працював ад’юнкт-професором Чиказького університету, згодом став професором економіки. Одночасно він є директором Соціальної програми оцінювання цінностей в Школі суспільної політики ім.Харріса. 1976 р. Хекмен видав наукову працю “Модель життєвого циклу одержання доходів”, в якій розвинув схему життєвого циклу пропозиції праці, одержання доходів, споживання і неринкового зиску від освіти економіста Й.Бен-Порета. В основі дослідження Хекмена – базова модель домашнього господарювання з одним робітником. На відміну від розроблених раніше іншими ученими моделей Хекмен передбачає, що людський чинник – це пряме джерело споживчої користі через його вплив на ефективність проведення індивідом вільного часу, використаного в його споживанні. Іншим вагомим науковим доробком Хекмана став проведений аналіз життєвого циклу типового споживача. В цій моделі виведені вікові профілі параметрів цього циклу. В моделі передбачено, що гранична корисність доходу залишається фіксованою протягом всього життя споживача, а ціна товарів, постійна протягом життєвого циклу, як й ефективний час, є нормованою. Шляхом розв’язання диференційованих рівнянь учений зафіксував, що споживання ефективного дозвілля і товарів зростає монотонно впродовж життєвого циклу споживача, тобто людський капітал підвищує продуктивність часу на ринку і вдома в однаковій пропорції. Розробка економіко-математичних моделей життєвого циклу споживача дає можливість не тільки виявити теоретичні аспекти та механізми виробництва і використання людського чинника та провести емпіричну перевірку наукових гіпотез, але й розробити практичні рекомендації щодо вдосконалення податкової та бюджетної політики країни. Д.Хекмен удостоєний Нобелівської премії 2000 р. з економіки “за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Джозеф Хекмен (Heckman) “за розвиток теорії та методів аналізу соціально-економічних чинників і, зокрема, залежності рівня освіти, місця проживання від економічних умов життя конкретної особи рік народження: 1944 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок