Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Михайло Олександрович Шолохов (Sholokhov)

Нобелівський лауреат Михайло Олександрович Шолохов (Sholokhov)

Назва:
Нобелівський лауреат Михайло Олександрович Шолохов (Sholokhov)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Михайло Олександрович Шолохов (Sholokhov)


за художню силу й повноту, з якими він у своєму епічному творі про Дон зобразив історичну епоху в житті російського народу
роки життя: 1905 - 1984 рр.
М.О.Шолохов народився 24 травня 1905 р. на хуторі Кружилін козачої станиці Вешенської в Ростовській області в родині селянина, вихідця з Рязанської губернії. Учитися Шолохов почав у Воронезькій гімназії, однак революція й громадянська війна перервали навчання і, закінчивши 4 класи, він 1918 р. зовсім молодим зробив свій вибір – вступив до Червоної Армії й був учасником кровопролитних боїв на Дону. 1922 р., коли влада остаточно перейшла до більшовиків, Шолохов переїхав до Москви. Тут він брав участь у роботі літературної групи «Молода гвардія», працював вантажником, різноробочим, діловодом. 1923 р. у газеті «Юнацька правда» були надруковані його перші фейлетони, а 1924 р. – перше оповідання «Родимка». Цього ж року Шолохов повернувся до ст.Вешенської, де жив майже безвиїзно все життя. Тоді ж він одружився, у нього було четверо дітей. 1925 р. у Москві вийшов збірник фейлетонів й оповідань письменника про громадянську війну «Донські оповідання». І пізніше критики відзначать, що «вже в ранніх творах відчувається епічний талант Шолохова, який не вміщується у вузькі рамки оповідання». Від 1926 до 1940 рр. Шолохов працює над романом «Тихий Дон», який приніс письменнику світову популярність. Роман друкувався частинами: 1 і 2 томи вийшли в 1928–29 р., 3 – у 1932–33 р., а 4 – у 1937–40 р. На Заході два перших томи з'явилися 1934 р., а наступні два – 1940 р. Роман Шолохова «Тихий Дон» – це епічна розповідь про донських козаків, що захищали південний кордон Російської імперії, про Першу світову війну, революцію, громадянську війну, про відношення до цих подій козацтва, про трагічну долю мільйонів російських людей. У 30-ті роки Шолохов перериває роботу над «Тихим Доном» і пише роман про опір російського селянства й козацтва примусовій колективізації. Роман «Піднята цілина» був опублікований 1932 р. (1-ий том), другий же був завершений у 1960 р. Під час Великої Вітчизняної війни Шолохов був воєнним кореспондентом газети «Правда», автором статей і репортажів про героїзм радянського народу. 1943 р. Шолохов починає працювати над романом «Вони воювали за Батьківщину». У 1965 р. Шолохов був нагороджений Нобелівською премією з літератури «за художню силу й повноту, з якими він у своєму епічному творі про Дон зобразив історичну епоху в житті російського народу». Твори Шолохова перекладені, практично, всіма мовами народів СРСР і багатьма іноземними мовами. Шолохов був не тільки письменником, а й суспільним діячем – членом Всесвітньої Ради Миру, депутатом Верховної Ради СРСР від 1937 р., з 1939 р. – дійсним членом АН СРСР, був нагороджений Державною премією СРСР 1941 р., Ленінською премією 1960 р., іншими державними нагородами СРСР. Помер Шолохов у станиці Вешенській 2 лютого 1984 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Михайло Олександрович Шолохов (Sholokhov)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок