Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Бойд Орр (Boyd Orr) на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами роки життя: 1880 - 1971 рр.

Нобелівський лауреат Джон Бойд Орр (Boyd Orr) на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами роки життя: 1880 - 1971 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Бойд Орр (Boyd Orr) на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами роки життя: 1880 - 1971 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,05 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Бойд Орр (Boyd Orr)


на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами
роки життя: 1880 - 1971 рр.
Шотландський педагог і лікар Дж. Бойд Орр народився 23 вересня 1880 р. у Кілмаурсі в родині власника невеликої каменоломні. Початкову освіту він отримував спочатку вдома, а потім у сільській школі. У 19 років Бойд Орр здобуває королівську стипендію й вступає на теологічне відділення університету Глазго. Починаючи з 1902 р., впродовж 4 років Бойд Орр працює педагогом в муніципальних школах Глазго, де його вразили бідність, недоїдання і хворобливість учнів, що змушує його повернутися до університету для вивчення курсу медицини. 1914 р. Бойд Орр закінчив з відзнакою медичний факультет університету й на початку 1915 р. одружився з Елізабет Пірсон Коллум; у них було дві дочки й син. З початком Першої світової війни Бойд Орр записується добровольцем до армії, офіцером медичної служби, беручи безпосередню участь у битвах на Соммі та Іпрі. За виявлену хоробрість Бойд Орра було відмічено військовими нагородами. Після закінчення війни він створює Роуеттський дослідний інститут для вивчення питань харчування, а також центр харчування Страктон-хауз, до роботи в якому запрошує фахівців з багатьох країн світу. Наукові дослідження щодо визначення поживних властивостей коров'ячого молока приносять Бойд Орру загальне визнання і наукову репутацію. За його пропозицією британський парламент приймає закон про постачання безкоштовного молока в державні шкільні навчальні заклади. 1936 р. Бойд Орр публікує класичну роботу «Харчування, здоров'я і доходи», де доводить, що менше половини англійців можуть дозволити собі необхідне харчування, а кожен десятий – недоїдає. Бойд Орр обирається членом комісії харчування при Лізі Націй, розробляє меморандум про норми харчування населення. У зв'язку з підйомом міжнародної напруженості наприкінці 30-х років Бойд Орр разом з Д.Леббоком 1940 р. випускає книгу «Харчування народу в період війни», де пропонується недорога система харчування населення за використання вітчизняних продуктів, що передбачає заходи для нормування продовольства й контроль цін. 1943 р. Бойда Орра як незалежного експерта з питань світової продовольчої політики залучено до розробки Атлантичної хартії «Свобода від злиднів». 1945 р. Бойд Орр стає ректором університету в Глазго. Того ж року він обіймає посаду Генерального директора Продовольчої і Сільськогосподарської організації ООН. Для запобігання загрози голоду в післявоєнному світі Бойд Орр сприяє створенню Міжнародної надзвичайної ради з продовольства. 1949 р. Бойд Орр був нагороджений Нобелівською премією Миру «на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами». Бойд Орр був удостоєний багатьох почесних звань ряду університетів і академій Європи й Америки, урядових нагород. 25 червня 1971 р. у віці 90 років Бойд Орр помер у власному будинку поблизу Брегіна в Шотландії.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Бойд Орр (Boyd Orr) на знак визнання його заслуг не тільки щодо звільнення людства від нестатку, голоду і злиднів, але й створення основ мирної кооперації між класами, націями і расами роки життя: 1880 - 1971 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок