Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Альбер Камю (Camus) за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті роки життя: 1913 - 1960 рр.

Нобелівський лауреат Альбер Камю (Camus) за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті роки життя: 1913 - 1960 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Альбер Камю (Camus) за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті роки життя: 1913 - 1960 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,11 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Альбер Камю (Camus)


за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті
роки життя: 1913 - 1960 рр.
Французький есеїст, письменник і драматург Альбер Камю народився 7 листопада 1913 р. в Мондові, в Алжирі, в сім’ї робітника сільського господарства Люсьєна Камю, ельзасця за походженням, який загинув під час Першої світової війни, коли Альберу було менше року. Його мати Катрін Сінтес, малограмотна жінка іспанського походження, в результаті крововиливу стала напівнімою. Незважаючи на тяжке дитинство, Альбер не замкнувся в собі; він захоплювався дивною красою північноафриканського узбережжя, яка дисонувала з його життям, сповненим поневірянь. Дитячі враження залишили глибокий слід у душі Камю – людини й художника. Великим авторитетом для Альбера був його шкільний учитель Луі Жермен, який розпізнав здібності свого учня і всіляко його підтримував. З допомогою Жермена Альбер 1923 р. вступив до ліцею, де захопився боксом. Однак 1930 р. захворів на туберкульоз. Це змусило його змінити немало професій, щоб сплачувати за навчання на філософському факультеті Алжирського університету. 1934 р. Камю одружився з Сімоною Ійе, яка виявилася морфіністкою. Разом вони прожили не більше року і 1939 р. розлучилися офіційно. Диплом магістра філософії Камю отримав у 1936 р., але через загострення хвороби не зміг продовжити академічну кар’єру. Враження від подорожей по Італії, Іспанії, Чехословаччині й Франції склали першу опубліковану книгу письменника «Спід і лице» (1937). 1936 р. він приступає до роботи над першим своїм романом «Щаслива смерть» (виданий лише 1971 р.). Після виходу другої книги «Шлюб» (1938) Камю назавжди переїздить до Франції. Міжнародне визнання і великий успіх письменникові принесла повість «Сторонній» (1942) про безцільність людського існування. У романі «Чума» (1947) панує ідея героїчного, хоча й явно безнадійного, опору злу. Темі універсального зла присв’ячена краща, на думку критиків, п’єса письменника «Калігула» (1945). У «Бунтівній людині» (1951) Камю розкриває теорію і практику протесту проти влади протягом століть, критикує диктаторські ідеології, зокрема комунізм та інші форми тоталітаризму. Під час німецької окупації Франції письменник брав активну участь в русі Опору, був членом бойової групи «Комба», співробітничав у підпільній газеті «Битва». 1957 р. Камю було нагороджено Нобелівською премією з літератури «за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті». Камю було всього 44 роки, він досягнув творчої зрілості, але його творчим планам не судилося збутись. На початку 1960 р. письменник загинув в автомобільній катастрофі на півдні Франції. Багато критиків вважали Камю однією з найвизначніших фігур свого часу. Англійський критик А. Альварес назвав його «моралістом, який зумів підняти етичні проблеми до філософських». Помер А.Камю 1960 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Альбер Камю (Camus) за величезний внесок у літературу, що полягає у висвітленні значення людської совісті роки життя: 1913 - 1960 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок