Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВЕРЕСАЙ Остап Микитович Український кобзар

ВЕРЕСАЙ Остап Микитович Український кобзар

Назва:
ВЕРЕСАЙ Остап Микитович Український кобзар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,18 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВЕРЕСАЙ Остап Микитович
Український кобзар
Народився у 1803 р. в с. Калюжниці, нині Срібнянського району Чернігівської області, в сім’ї кріпака. У 3-річному віці осліп. У 15 років пішов у науку до кобзарів.
У репертуарі О. Вересая було 9 дум («Федір безродний, бездольний», «Втеча трьох братів з города Азова», «Сокіл і соколя» та ін.), які він виконував у манері імпровізованої декламації в супроводі кобзи, а також історичні, побутові, жартівливі та сатиричні пісні («Дворянка», «Хома та Ярема» та ін.). За виконання соціально загостреної пісні «Нема в світі правди» його не раз заарештовувала поліція.
Широкій громадськості О. Вересай став відомим після його виступу 1873 р. в Києві на засіданні Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, де було заслухано також реферат М. Лисенка про музичні особливості українських дум і пісень, які виконував кобзар. У 1874 р. виступав на 3-му археологічному з’їзді в Києві, у 1875 р. брав участь у кількох концертах у Петербурзі.
Майстерність кобзаря привернула увагу багатьох учених, композиторів і художників. Думи й пісні від О. Вересая записували М. Жемчужников, М. Лисенко, О. Русов, П. Чубинський та ін. Т. Шевченко подарував Вересаю «Кобзар» з дарчим написом.
Про нього писали С. Тобілевич, І. Франко, П. Тичина та ін. Образ О. Вересая відтворив у своїй поезії М. Рильський. Художники і скульптори створювали його портрети.
Помер у квітні 1890 р. в с. Сокиринці Срібнянського району на Чернігівщині.
1959 р. в Сокиринцях засновано кімнату-музей О. Вересая, 1978 р. йому встановлено пам’ятник.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВЕРЕСАЙ Остап Микитович Український кобзар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок