Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ШЛИКЕВИЧ Олександр Полікарпович Український статистик, земський діяч

ШЛИКЕВИЧ Олександр Полікарпович Український статистик, земський діяч

Назва:
ШЛИКЕВИЧ Олександр Полікарпович Український статистик, земський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,41 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ШЛИКЕВИЧ Олександр Полікарпович
Український статистик, земський діяч
Народився в 1849 р. Закінчив Петровсько-Розумовську .академію в Москві. Працював у Чернігівському земстві. Брав участь у з’їздах земців-конституціоналістів, які збиралися в Києві та Харкові у грудні 1878 р.
Першим розробив і застосував для статистично-економічного аналізу досліджуваних явищ статистичні таблиці, що дістали назву комбінаційних. Уперше побудував комбінаційну таблицю в 1882 р. і застосував її для подвірного перепису Козелецького повіту Чернігівської губернії. Одним із перших застосував математичні методи для встановлення взаємозв’язку різних ознак селянських господарств.
Ідею комбінаційних таблиць О. Шликевич обґрунтував у праці «Что дают и могут дать подворньїе описи» (1880). Відповідно до цих таблиць господарства слід було групувати за різними ознаками, що можуть характеризувати майнове становище
селянського двору (наявністю землі, робочої сили тощо) й до них пристосувати інші.
Цікаві думки містила стаття О. Шликевича «Лучше ли жилось в Малороссии за сто лет назад?», опублікована в «Земском сборнике Черниговской губернии» (1890). Порівнюючи відомості про забезпечення населення землею, зібрані П. Червінським (також земським статистиком) під час статистичного обстеження Кролевецького повіту, з відомостями «Рум’янцевського опису», О. Шликевич критикує висновок Червінського про те, що землеволодіння стало нібито рівномірнішим. У селі, навпаки, відбувається наростання крайнощів: «Бідні стають ще біднішими, багаті — багатшими».
Отже, О. Шликевич робив висновок, що розвиток капіталізму в сільському господарстві призвів до абсолютного й відносного зубожіння трудового селянства і нагромадження багатства у руках капіталістичних елементів села. Це, по суті, розкривало неспроможність тверджень ліберальних народників про «демократизацію» земельної власності, про загальне підвищення життєвого рівня селян.
Помер 1909 р. в Чернігові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ШЛИКЕВИЧ Олександр Полікарпович Український статистик, земський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок