Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Чарлз Гловер Баркла(Barkla) за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів роки життя: 1877 - 1944 рр.

Нобелівський лауреат Чарлз Гловер Баркла(Barkla) за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів роки життя: 1877 - 1944 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Чарлз Гловер Баркла(Barkla) за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів роки життя: 1877 - 1944 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,67 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Чарлз Гловер Баркла(Barkla)


за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів
роки життя: 1877 - 1944 рр.
Англійський фізик Ч.Баркла народився 27 червня 1877 р. у м. Уїднесі (графство Ланкашір) у родині службовця. Чарлз блискуче закінчив середню школу при Ліверпульському інституті й 1895 р. вступив до Університетського коледжу в Ліверпулі, де вивчав математику й експериментальну фізику. 1898 р. він одержав ступінь бакалавра з вищими оцінками з фізики. Наступного року йому присвоїли ступінь магістра. У Трініті-коледжі в Кембриджі за спеціальною стипендією він вивчав фізику і проводив дослідження в Кавендишській лабораторії. Півтора року потому Ч.Баркла перейшов до Кінгс-коледжу, де став солістом у відомому хорі, володіючи чудовим баритоном. 1902 р. він повернувся до Ліверпуля і набув свого колишнього статусу стипендіата і вже через два роки одержав докторський ступінь з фізики. У Ліверпулі він обіймав посади лаборанта, асистента і лектора. Усі ці роки Баркла проводив дослідження рентгенівських променів, чим займався від 1901 р. Його основні роботи присвячено фізиці рентгенівських променів. Він вперше експериментально здійснив у 1904 р. поляризацію рентгенівських променів, довівши їхню хвильову природу, а 1906 р. відкрив характеристичні рентгенівські випромінювання. 1909 р. його запросили до Лондона на посаду професора фізики в Кінгс- коледжі. Починаючи з 1913 р., Баркла – професор натурфілософії в Единбурзькому університеті в Шотландії, і на цій посаді він залишався до кінця життя. За дослідження рентгенівських променів Ч.Баркла у 1917 р. визнаний гідним Нобелівської премії з фізики, як було сформульовано, - «за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів». Однак, після одержання Нобелівської премії він самоізолювався від професійного фізичного товариства, як учений втрачаючи авторитет. Відмінний експериментатор, він переоцінив свої теоретичні здібності, ігнорував відкриття і роботи інших учених, вважав, що його роботи настільки досконалі, що не потребують подальшого розвитку. Баркла у шлюбі мав трьох синів і дочку. Після загибелі молодшого сина на Другій світовій війні здоров'я ученого похитнулося. Він помер у своєму будинку в Единбурзі 23 жовтня 1944р. Ч.Баркла був членом Лондонського королівського товариства. Його нагороджено медаллю Х’юза цього товариства (1917). Йому були присвоєні почесні учені ступені Ліверпульського університету і кількох інших навчальних закладів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Чарлз Гловер Баркла(Barkla) за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів роки життя: 1877 - 1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок