Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Річард Робертс (Roberts) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1943 р.

Нобелівський лауреат Річард Робертс (Roberts) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1943 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Річард Робертс (Roberts) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1943 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,69 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Річард Робертс (Roberts)


за відкриття переривчастої будови генів
рік народження: 1943 р.
Американський генетик Річард Робертс народився 6 вересня 1943 р. в м.Дербі (Велика Британія). 1968 р. Р.Робертс закінчує докторантуру з органічної хімії в університеті міста Шефілд (Велика Британія). Упродовж 1969-1972 рр. він займається дослідженнями у відділі біохімії Гарвардського університету в Кембриджі. З 1972 р. Робертс продовжує свої дослідження в лабораторії Коулд Спринг Харбор у Нью-Йорку і у 1986-1992 рр. обіймає посаду заступника директора цього закладу. З 1992 р. вчений працює директором з питань дослідницької діяльності в Нью Інгланд Байолабс в Беверлі, штат Массачусетс. Основною темою досліджень Р.Робертса є побудова генів, носіїв спадкової інформації в організмі. До середини 70-х років вважалося, що кожний ген – це одне нерозривне ціле й займає відповідний відрізок молекули дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК). 1977 р. Р.Робертс відкрив, що деякі гени складаються з окремих сегментів, тобто мають переривчасту будову. У той же час незалежно від Робертса аналогічні результати опублікував Ф.Шарп з Массачусетського університету в Кембриджі. За експериментальну модель обидва вчені вибрали аденовірус, збудника застудних захворювань. Генна будова аденовірусу є простою, але вона подібна до генної структури вищих організмів. Відкриття Ф.Шарпа та Р.Робертса має фундаментальне значення для сучасних досліджень у біології та медицині. Воно змінило сучасний погляд на еволюцію організмів, а саме: еволюційний розвиток, окрім мутації, може відбуватися і з використанням іншого, ефективнішого та швидшого механізму – перегрупування генних сегментів у нові функціональні одиниці. Деякі спадкові захворювання зумовлені помилками в генному зрощуванні (злиття деяких генних сегментів). Доведено, що хронічний мієлолейкоз (злоякісне захворювання крові) зумовлений відхиленням в організації генетичного матеріалу, що виявляється наявністю патологічної хромосоми в білих кров’яних клітинах. Відкриття генетичного механізму злоякісних новоутворень дає надію на те, що будуть віднайдені нові методи лікування онкологічних захворювань. 1993 р. Р.Робертсу й Ф.Шарпу була присуджена Нобелівська премія з фізіології і медицини “за відкриття переривчастої будови генів”. Р.Робертс є членом Американського товариства з біохімії, Американського товариства з мікробіології, Американської асоціації розвитку науки.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Річард Робертс (Roberts) за відкриття переривчастої будови генів рік народження: 1943 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок