Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Пол Грінгард (Greengard) за дослідження механізму повільного синаптичного передавання рік народження: 1925 р.

Нобелівський лауреат Пол Грінгард (Greengard) за дослідження механізму повільного синаптичного передавання рік народження: 1925 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Пол Грінгард (Greengard) за дослідження механізму повільного синаптичного передавання рік народження: 1925 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Пол Грінгард (Greengard)


за дослідження механізму повільного синаптичного передавання
рік народження: 1925 р.
Американський біохімік П.Грінгард народився 1925 р. у Нью-Йорку. Ступінь доктора філософії він одержав 1953 р. в університеті ім.Дж.Гопкінса в Балтиморі, після чого впродовж шести років працював у біохімічних лабораторіях в Лондоні й Бетедіді. Кілька років П.Грінгард очолював біохімічні дослідження у фармацевтичній компанії Гейгі. 1968 р. продовжив кар'єру університетського ученого в Єлі. Від 1983 р. керує лабораторією молекулярної і клітинної нейробіології в Рокфеллерівському університеті в Нью-Йорку. До 1978 р. вважалося, що повна історія катехоламінів не може бути вивчена, тому що найбільш важливі відкриття – розшифровка їхнього впливу на постсинаптичні клітини – ще не зроблені. Завісу невідомості з цього питання скинув саме П.Грінгард, продемонструвавши, що повільне синаптичне передавання через рецептори викликає всередині нервових клітин хімічну реакцію, фосфорилювання – приєднання до білків фосфатних груп з подальшою зміною їх форми і функції. Грінгард виявив, що зв'язування дофаміну з рецепторами на клітинній мембрані підвищує в клітині вміст “вторинного посередника” – циклічного аденозинмонофосфата (цАМФ), активізуючи фермент протеїнкіназу А, що здатний фосфорилювати багато білків у нервовій клітині. Серед білків, що фосфорилюються, зокрема, є мембранні білки різних іонних каналів, що контролюють збудження нервової клітини і забезпечують генерацію і передання нервових імпульсів нейроном. Тому дофамін та інші медіатори, що діють через рецептори, здатні модулювати за допомогою цього механізму збудження нервових клітин і їхню реакцію на медіатори, які діють через іонотропні рецептори. В результаті Грінгард довів, що в клітинах мозку протікають ще більш складні процеси. Медіатори, подібні дофаміну, що діють через рецептори, можуть викликати не тільки фосфорилювання, але і дефосфорилювання білків. При цьому багато з складних ефектів усередині клітини опосередковуються через вплив на регуляторний білок DARPP-32, який, у свою чергу, впливає на функції багатьох інших білків у клітині. Роботи Грінгарда дозволили також зрозуміти ефекти деяких антипсихотропних препаратів, які специфічно впливають на фосфорилювання білків у різних нервових клітинах. Таким чином, дослідження Грінгарда розкрили вікно в новий світ внутрішньоклітинних медіаторів, що здійснюють повільне синаптичне передавання. За рішенням Нобелівського комітету 2000 р. П.Грінгарду разом з Е.Кенделом та А.Карлссоном присуджено премію з фізіології і медицини “за дослідження механізму повільного синаптичного передавання”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Пол Грінгард (Greengard) за дослідження механізму повільного синаптичного передавання рік народження: 1925 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок