Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Нільс Кай Ерне (Jerne) на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження роки життя: 1911 - 1994 рр.

Нобелівський лауреат Нільс Кай Ерне (Jerne) на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження роки життя: 1911 - 1994 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Нільс Кай Ерне (Jerne) на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження роки життя: 1911 - 1994 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Нільс Кай Ерне (Jerne)


на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження
роки життя: 1911 - 1994 рр.
Англійський імунолог Н.Ерне народився у Лондоні 23 грудня 1911 р. На початку першої світової війни родина Ерне переїхала до Голландії. Тут у Роттердамі 1928 р. у 17 років Ерне одержав ступінь бакалавра. 1943 р. Ерне працює науковцем у Датському державному інституті сироваток, потім протягом двох років вивчає фізику в Лейденському університеті, а згодом переходить до Копенгагенського університету. Тут він написав дисертацію про активність і спорідненість антитіл і 1951 р. одержав медичний диплом. Як молодий учений Ерне продовжив роботу в Датському державному інституті сироваток. Головною науковою тематикою інституту було вивчення антитіл й інших механізмів імунної системи. У своїх ранніх роботах Ерне встановив, що антитіла – це не просто білкові речовини, що взаємодіють з антигенами, а компоненти активної імунної системи. Він підкреслював, що суть імунних реакцій полягає не в утворенні в організмі специфічних антитіл проти невідомих раніше антигенів, а в регулюванні організмом ряду специфічних антитіл. До 1954 р. Ерне продовжував працювати над спорідненістю антитіл і антигенів у Датському державному інституті сироваток. Потім він протягом року працював науковцем у Каліфорнійському інституті в Пассадені. За час роботи в США учений сформулював теорію селекційного утворення антитіл. Він припустив, що в крові завжди міститься велика кількість різних антитіл і, коли те чи інше антитіло зустрічається з відповідним йому антигеном, утворюється сполука, що розпізнається лімфоїдними клітинами. В результаті ці клітини синтезують копії зв'язаного антитіла. Впродовж 1956-1962 рр. Ерне мало займається дослідницькою роботою. У цей період він очолював відділи біологічних стандартів й імунології у Всесвітній організації охорони здоров'я в Женеві 1966 р. Ерне перейшов на роботу до Університету Гете у Франкфурті й очолив Інститут Пауля Ерліха. Він також працював директором Базельського інституту імунології з моменту його заснування (1969) до виходу у відставку (1980). Незважаючи на адміністративні обов'язки, Ерне продовжував плідні імунологічні дослідження. 1974 р. ним була представлена теорія «мереж». На сьогоднішній день це найдетальніше розроблена і логічно завершена концепція, яка пояснює процеси мобілізації організму для протидії хворобам, а потім, коли хвороба переможена, його повернення в неактивний стан. 1984 р. на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження, йому разом з Ж.Келером і С.Мільштейном було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини. Хоча теорія «мереж» Ерне і не призвела до сенсаційних відкриттів, вона разом з іншими його концепціями стала підгрунтям для відкриттів Келера і Мільштейна. Помер учений 1994 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Нільс Кай Ерне (Jerne) на знак визнання впливу, який зробили його новаторські теорії на імунологічні дослідження роки життя: 1911 - 1994 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок