Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СОКАЛЬСЬКИЙ Володимир Іванович (псевдонім — Дон Дієз) Український композитор і музичний критик

СОКАЛЬСЬКИЙ Володимир Іванович (псевдонім — Дон Дієз) Український композитор і музичний критик

Назва:
СОКАЛЬСЬКИЙ Володимир Іванович (псевдонім — Дон Дієз) Український композитор і музичний критик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,25 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СОКАЛЬСЬКИЙ Володимир Іванович (псевдонім — Дон Дієз)
Український композитор і музичний критик
Народився 6травня 1863 р. у м. Гейдельберг (Німеччина). Син І. П. Сокальського — українського економіста і статистика. Племінник П. П. Сокальського. Закінчив юридичний факультет Харківського університету (1885). Музичну освіту здобув у Харківському музичному училищі Російського музичного товариства: з теорії музики — у І. Кнорра, з фортепіано у І. Слатіна. Перші творчі композиції пов’язані з аранжуванням п’єс для драматичних вистав (у трупі М. Старицького). Виявив себе професійним викладачем-ігіаністом, диригентом. Працював концертмейстером у Харківському оперному театрі, брав участь у концертах музичного товариства як диригент власних творів.
З 1882 р. працював кореспондентом газети »Южный край» (Харків), де публікував свої »Музыкальные заметки». Виступав із статтями в »Известиях Санкт-Петербургского общества музыкальных собраний».
Автор кількох симфонічних творів (симфонія »Драматична фантазія», »Східний марш», »Зліт соколів слов’янських»), дитячої опери »Ріпка» (1900), »Елегії» (для віолончелі з симфонічним оркестром), музично-драматичної сцени на слова О. Толстого »Князь Рєпнін»; вокально-оркестрової п’єси на слова О. Кольцова »Пісня про ліс», багатьох фортепіанних (цикл мініатюр »Малоросійські ескізи», сюїта »На лугах» та ін.) та вокальних творів (солоспіви на слова О. Пушкіна, М. Лєрмонтова, Г. Гейне, О. Толстого та ін.; збірник пісень »Подснежник» та ін.).
Одним із визначних його творів є симфонія соль мінор, в якій він продовжив кращі традиції українського симфонізму XIX ст.
Помер у 1919 р. в Севастополі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: СОКАЛЬСЬКИЙ Володимир Іванович (псевдонім — Дон Дієз) Український композитор і музичний критик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок