Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ніколас Тінберген (Tinbergen) за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин роки життя: 1907 - 1988 рр.

Нобелівський лауреат Ніколас Тінберген (Tinbergen) за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин роки життя: 1907 - 1988 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ніколас Тінберген (Tinbergen) за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин роки життя: 1907 - 1988 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ніколас Тінберген (Tinbergen)


за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин
роки життя: 1907 - 1988 рр.
Голландсько-англійський зоопсихолог й етолог Н.Тінберген народився 15 квітня 1907 р. у Гаазі в родині шкільного вчителя. Після закінчення місцевої середньої школи Ніколас за вмотивованими порадами вирішує зайнятися спочатку практичною діяльністю і влаштовується на роботу в орнітологічний центр у Вогелварті-Роззітені, де спостерігає за птахами. Після роботи в цьому закладі Тінберген відчув себе достатньо підготовленим до продовження освіти і вступив до Лейденського університету на біологічне відділення. Базуючись на власних спостереженнях, Тінберген написав «оригінальну дисертацію у вигляді тез» і одержав ступінь доктора філософії (1932). Далі Тінберген разом із дружиною відправляються разом із метеорологічною експедицією Дутча до Гренландії, де провели 14 місяців, вивчаючи поводження арктичних птахів і ссавців. Після повернення до Лейдена 1933 р. Тінберген працює викладачем в університеті. Згодом, після зустрічі з Лоренцем, учені починають працювати разом і розробляють основу теорії етологічного дослідження. За період довгого співробітництва вони сформулювали положення про те, що інстинкт не просто є відповіддю на стимули довкілля, а виникає завдяки імпульсам, тобто спонуканням, ініційованим власне твариною. Під час війни Тінбергена заарештовують за протест проти звільнення викладачів-євреїв. Залишок війни він провів у таборі для інтернованих осіб. 1955 р. він прийняв британське підданство; у Вольфсонівському коледжі читає лекції, а через певний час був обраний членом коледжу. У 50-60-ті роки внаслідок інтенсивного дослідження чайок Тінберген грунтовно науково підтвердив розроблені ним спільно з Лоренцем теорії. Займаючися викладацькою діяльністю, він виховав багато поколінь англійських етологів. Тінберген, Лоренц і Фріш поділили Нобелівську премію з фізіології і медицини 1973 р. «за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин». Крім численних публікацій, Тінберген разом із Х.Фалкусом створив для Британської корпорації радіомовлення документальний фільм «Сигнали для виживання».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ніколас Тінберген (Tinbergen) за відкриття, пов'язані зі створенням і побудовою моделей індивідуального і групового спілкування тварин роки життя: 1907 - 1988 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок