Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Отто Фріц Мейєргоф (Meuerhof) за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах роки життя: 1884 - 1951 рр.

Нобелівський лауреат Отто Фріц Мейєргоф (Meuerhof) за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах роки життя: 1884 - 1951 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Отто Фріц Мейєргоф (Meuerhof) за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах роки життя: 1884 - 1951 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Отто Фріц Мейєргоф (Meuerhof)


за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах
роки життя: 1884 - 1951 рр.
Німецько-американський біохімік О.Мейєргоф народився в Ганновері 12 квітня 1884 р. у родині єврейського торговця. По закінченні гімназії Вільгельма, 16-річний підліток виявився прикутим до ліжка внаслідок захворювання нирок. Під час хвороби він багато читав. Одужавши, Отто разом зі своїм кузеном подається в мандри по Єгипту, після чого в нього з'являється активний інтерес до археології. Але попри цьому Мейєргоф віддається медицині і опановує цю дисципліну в університетах Фрайбурга, Берліна, Страсбурга і Гейдельберга. 1909 р. Мейєргоф одержав медичний ступінь у Гейдельберзькому університеті, захистивши дисертацію з психологічної теорії розладів мозоку, що стала основою книги «Про психологічну теорію розумових розладів». 1912 р. Мейєргоф стає працівником фізіологічного відділення Кільського університету, а наступного року одержує посаду викладача університету з зоології. Учений першим застосував концепції термодинаміки для аналізу клітинних реакцій. Він виклав свою теорію в лекції з біоенергетики клітинних процесів. 1917 р. – відкрив, що вуглеводні ферментні системи дріжджових і тваринних клітин подібні, тим самим підтвердивши біохімічну єдність життя. 1918 р. Мейєргоф короткий час служив офіцером медичної служби в німецькій армії на французькому фронті. По закінченні війни його призначають асистентом професора до Кільського університету. 1923 р. Мейєргофові було вручено Нобелівську премію з фізіології і медицини (1922) «за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах». 1938 р. Мейєргоф відправляється до Швейцарії, а потім у Францію, де продовжує свої дослідження в Інституті фізико-хімічної біології, згодом же переїздить на південь Франції, поки, нарешті, не оселиться у США. 1944 р. важкий інфаркт на 10 місяців приковує його до ліжка (і це був тільки початок хвороби). Мейєргоф був членом Лондонського королівського товариства і Гарвеївського товариства, йому належав почесний ступінь професора Единбурзького університету, а також багато інших нагород і відзнак. О.Мейєргоф помер 6 жовтня 1951 р. у Філадельфії у 67 років від другого інфаркту.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Отто Фріц Мейєргоф (Meuerhof) за відкриття тісного взаємозв'язку між процесом поглинання кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах роки життя: 1884 - 1951 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок