Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Хосе Рамос-Хорта (Jose Ramos-Horta) за свої зусилля щодо збереження миру рік народження: 1949 р.

Нобелівський лауреат Хосе Рамос-Хорта (Jose Ramos-Horta) за свої зусилля щодо збереження миру рік народження: 1949 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Хосе Рамос-Хорта (Jose Ramos-Horta) за свої зусилля щодо збереження миру рік народження: 1949 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,68 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Хосе Рамос-Хорта (Jose Ramos-Horta)


за свої зусилля щодо збереження миру
рік народження: 1949 р.
Громадянин Східного Тімору Х.Рамос-Хорта народився 26 грудня 1949 р. Навчався у католицькій місії у віддаленому селищі Сойбада. Він активно включився у розвиток політичної самосвідомості у Західному Тіморі, у зв'язку з чим йому було заборонено перебувати на батьківщині два роки (1970 до 1971 р.). Його було відправлено у Мозамбік для організації підривної діяльності проти португальського режиму. Це – сімейна традиція. Його батько теж був висланий із Португалії на Азорські острови, потім на Капе Верде, до Гвінеї Бе, у Східний Тімор. У грудні 1975 р. він прибув до Нью-Йорка для того, щоб звернутися до Ради Безпеки ООН і просити її членів виступити проти військового нападу Індонезії, в результаті якого загинуло понад 200 тисяч жителів Західного Тімору в період від 1976 до 1981 р. Хосе Рамос-Хорта був постійним представником в ООН на наступні 10 років, був дипломатом у Фуну. Він є спеціальним представником Національної ради опору Мобере та за межами країни, особистим представником Ксанани Гусмао, лідера Опору, який знаходиться у в'язниці з 1992 р. Хосе Рамос-Хорта останні 22 роки пропагував незаконність вторгнення Індонезії та анексії його батьківщини, завжди відстоюючи право народу Західного Тімору на самовизнання. Він представляв трагедію Західного Тімору в багатьох світових організаціях – у Раді Безпеки ООН, у Четвертій комісії з прав людини, у Раді з міжнародних зв’язків, у Європейському парламенті. 1922 р. він формально представив Європейському парламентові триетапний план Національної ради опору Мобере, який відстоював пофазове вирішення конфлікту, включаючи вихід індонезійських військ, звільнення політичних в’язнів, відновлення прав людини та встановлення наглядачів ООН у Східному Тіморі. Фінальна фаза цього плану закликала до проголошення автономії, за чим мав бути проведений референдум під наглядом ООН. У жовтні 1994 р. Хосе Рамос-Хорта очолив делегацію пронезалежних західних тіморезців, які публічно зустрілися з міністром закордонних справ Індонезії А.Алатасом, що стало частиною продовжуваного діалогу за сприяння ООН. Х.Рамос-Хорта разом з католицьким єпископом з Ділі К.Белою отримав 1996 р. Нобелівську премію Миру «за свої зусилля щодо збереження миру» у Східному Тіморі, який перебував під контролем Індонезії від 1975 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Хосе Рамос-Хорта (Jose Ramos-Horta) за свої зусилля щодо збереження миру рік народження: 1949 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок