Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Фріц Церніке (Zernike) за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа роки життя: 1888 - 1966 рр.

Нобелівський лауреат Фріц Церніке (Zernike) за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа роки життя: 1888 - 1966 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Фріц Церніке (Zernike) за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа роки життя: 1888 - 1966 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Фріц Церніке (Zernike)


за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа
роки життя: 1888 - 1966 рр.
Нідерландський фізик Ф.Церніке народився в Амстердамі 16 липня 1888 р. в родині вчителя. Хлопчиком він захоплювався дослідами у своїй домашній лабораторії і радів розв’язанню важкої математичної задачі. У середній школі, глибоко опанувавши фізику, він виявляв байдужість до решти предметів. 1905 р. Церніке вступив до Амстердамського університету, де спеціалізувався з хімії і як непрофільні дисципліни вивчав фізику і математику. Через три роки він взяв участь у конкурсі робіт, фінансованому Гронінгенським університетом, і був нагороджений золотою медаллю за роботу з теорії ймовірності. Аналогічну нагороду він одержав від Голландського наукового товариства 1912 р. за розв'язання проблеми розсіювання світла чистими речовинами і сумішами. Розширений варіант цієї роботи склав його дисертаційну роботу, за яку в Амстердамському університеті 1915 р. йому було присуджено докторський ступінь. До 1920 р. він став повним професором з теоретичної фізики. Церніке разом з Йорнстейном проводить дослідження зі статистичної механіки, що мало широке визнання. Церніке використовував також неабиякі математичні здібності й майстерність у виготовленні й удосконаленні таких інструментів, як гальванометр, але після 1930 р. основні свої зусилля він спрямував на дослідження з оптики. Загалом роботи Церніке присвячені електромагнетизмові, статистиці рідин, оптиці, зокрема, дифракційній теорії формування зображень за наявності аберацій. Він розробив метод фазового контрасту і створив фазовоконтрастний мікроскоп, що широко використовувався, особливо в медичних дослідженнях. Ним було подано формулу для розрахунку ступеня когерентності світла від некогерентного джерела («формули Ван-Циттера – Церніке»). 1914 р. з Л. Орнштайном запровадив у молекулярну фізику поняття кореляції і кореляційної функції, дав метод розрахунку функції кореляції флуктуації щільності, формулу для обчислення інтенсивності розсіяного світла в області критичної опалесценції («формула Орнштейна – Церніке»). Під час другої світової війни 1940 р. німецькі війська окупували Нідерланди. У пошуках винаходів, що могли б виявитися корисними військовій справі, німці натрапили на роботу Церніке з фазово-контрастного мікроскопа, і 1941 р. ними вже було виготовлено перші інструменти. Однак лише по закінченні війни цю технологію було використано в промислових масштабах. 1953 р. Церніке було нагороджено Нобелівською премією з фізики «за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа». 1958 р. після понад 40-літньої викладацької і наукової діяльності Церніке пішов у відставку з Гронінгенського університету й оселився в містечку Наарден біля Амстердама. Помер учений 10 березня 1966 р. (у нього прогресувала хвороба Паркінсона).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Фріц Церніке (Zernike) за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа роки життя: 1888 - 1966 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок