Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Чарлз Полані (Polanyi) за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій» рік народження: 1929 р.

Нобелівський лауреат Джон Чарлз Полані (Polanyi) за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій» рік народження: 1929 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Чарлз Полані (Polanyi) за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій» рік народження: 1929 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,92 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Чарлз Полані (Polanyi)


за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій»
рік народження: 1929 р.
Канадський хімік Д. Полані народився 23 січня 1929 р. у Берліні в родині угорців за походженням. Коли хлопчику виповнилося чотири роки, сім’я переїхала з Німеччини до Англії й оселилася в Манчестері, де його батько став професором хімії Манчестерського університету. Одержавши початкову і середню освіту в манчестерській школі, Полані 1964 р. вступив до Манчестерського університету і прослухав лекції з хімії свого батька. Під керівництвом колишнього студента батька У.Полані вимірював енергію хімічних зв'язків за допомогою піролізу (розкладання під дією високої температури). 1952 р. ним був одержаний докторський ступінь з хімії. В роки, проведені в Манчестерському університеті, визначився напрям наступної роботи Полані з молекулярної основи хімічних реакцій. У Манчестерському університеті головна увага приділялася невирішеній тоді проблемі абсолютних швидкостей реакцій: слід було дослідити вплив молекулярного зіткнення визначеної сили на утворення нових хімічних речовин. Після захисту докторської дисертації, працюючи 1952–1954 рр. у лабораторії Державної науково-дослідної ради Канади в Оттаві, Полані вирішив перевірити перспективність популярної теорії перехідного стану щодо прискорення реакції. Провівши необхідні розрахунки, він дійшов висновку, що вона бездоказова, оскільки в ній не йшлося про сили, які діяли в перехідному стані. Незабаром учений зібрав спектроскопічну установку для перевірки коливального й обертального збудження в молекулах йоду і почав вимірювати в продуктах реакції саме ті види переходу, які він вивчав у лабораторії Херцберга. Після цього Полані працював у Принстонському університеті США на стипендію, надану йому для подальшого проведення досліджень. 1958 р. Полані і його студент Д. Кешіон роблять висновок, що «завдяки новому методу можна одержувати дані відносно розподілу коливальної, а, можливо, й обертальної енергії серед продуктів трицентрової реакції. І такого роду інформація – тільки перша з тих можливостей, які відкриває перед хіміками цей метод». Очолювана Полані група в своїх експериментах застосовувала комп'ютерне моделювання. Комп'ютери допомагали вирішувати складні рівняння руху частинок в реакціях, а по'єднання теорії з практикою відкривало можливість глибоко проникнути в суть процесів. Запропонована ученим інфрачервона хемілюмінісценція не обмежується виміром ступеня збудження продуктів реакції. Вона також може бути використана для визначення принципу коливального й обертального збудження різних реагентів за впливом на ймовірність протікання реакцій. 1986 р. Полані разом з Д. Хершбахом і Я.Лі було присуджено Нобелівську премію з хімії за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Чарлз Полані (Polanyi) за вклад у «розвиток нової галузі хімічних досліджень – динаміки хімічних реакцій» рік народження: 1929 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок