Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Отто Дільс (Diels) за відкриття і розвиток дієнового синтезу роки життя: 1876 - 1954 рр.

Нобелівський лауреат Отто Дільс (Diels) за відкриття і розвиток дієнового синтезу роки життя: 1876 - 1954 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Отто Дільс (Diels) за відкриття і розвиток дієнового синтезу роки життя: 1876 - 1954 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,75 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Отто Дільс (Diels)


за відкриття і розвиток дієнового синтезу
роки життя: 1876 - 1954 рр.
Німецький хімік О.Дільс народився у Гамбурзі 23 січня 1876 р. в родині вчителя. У шість років Дільс вступив до Йоахімштальської гімназії в Берліні. У двадцятирічному віці Дільс студіювався в Берлінському університеті, вивчаючи хімію. 1900 р. він блискуче захистив докторську дисертацію і став асистентом в Хімічному інституті при цьому ж університеті. 1904 р. Дільс відкрив надзвичайну сполуку, що містить три атоми вуглецю і два атоми кисню («недоокис вуглецю»). Цього ж року він починає досліджувати структуру маловивченої речовини – холестерину. Видаливши водень, він одержав з холестерину один з кетонів – холестерон. 1904 р. Дільс стає лектором, а 1906 р. – професором органічної хімії. Протягом цього часу він поширив сферу своїх інтересів на інші сфери хімії й 1907 р. опублікував широко відомий підручник «Вступ до органічної хімії». 1913 р. він стає керівником факультету органічної хімії в університеті. 1916 р. Дільс призначений на посаду професора хімії і директора Хімічного інституту Університету Христіана Альбрехта. Від 1925 р. Дільс – ректор цього університету. Він продовжує дослідження структурної моделі холестерину і першим серед учених-хіміків застосовує селени для дегідратації різних сполук. Цей метод, відкритий 1927 р., був згодом використаний й іншими хіміками для одержання поліненасичених олій. Сполука, яку одержав Дільс, виявилася базовою молекулою багатьох природних утворень і незабаром була використана іншими експериментаторами для пояснення структури і хімічної природи кортизону, статевих гормонів, стероїдів і вітамінів групи D. 1928 р. Дільс з одним зі своїх колишніх студентів К.Альдером видає статті, де вперше пояснюється дієновий синтез як новий підхід до дослідження різних типів органічних реакцій. У наступні роки дієновий синтез дійсно став незамінним засобом для хіміків-органиків, які застосовували його за синтезування таких речовин як ліки, вітаміни, гормони, стероїди, синтетичні каучуки і пластмаси. О.Дільса й К.Альдера 1950 р. було нагороджено Нобелівською премією з хімії «за відкриття і розвиток дієнового синтезу». Їхнє співробітництво продовжувалося до 1936 р. (Альдер був прийнятий до штату заводу «І.Г. Фарбеніндустрі» у Леверкузені). Після війни Дільс у віці 70 років повернувся до інституту, де працював над його відновленням після бомбардування до своєї відставки 1948 р. О.Дільс помер у Кілі 7 березня 1954 р. незабаром після свого 78-річчя.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Отто Дільс (Diels) за відкриття і розвиток дієнового синтезу роки життя: 1876 - 1954 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок