Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Корольов Сергій

Корольов Сергій

Назва:
Корольов Сергій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Корольов Сергій
(12 січня 1907-30 грудня 1966)
Видатний вчений


Наука не дає пояснення, як фор-муються видатні люди. Це таємниця їхнього внутрішнього розвитку.
Дмитро Лихачов
Корольов, Сергій (12.01. 1907 – 30.12.1966) Видатний український вчений у галузі ракето-будування та космонавтики. Академік АН СРСР (з 1958). Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років (1939-1945) відбув у ГУЛАЗІ, де разом з іншими вченими був примушений займатися розробкою балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення очолив радянську ракетну програму. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.


Корольов – наш видатний земляк
Епістолярій про життя і наукову діяльність Сергія Павловича Корольова налічує сотні томів. Та все ж «білих плям» у його біографії ще достатньо.
З некролога у газеті «Правда» від 15 січня 1966 року житомиряни дізналися, що головний конструктор ракетно-космічних систем країни Рад на прізвище Корольов, до цього часу абсолютно засекречений спецлужбами, є уродженцем Житомира.
Найоперативнішу кмітливість виявив кореспондент «Радянської Житомирщини» Лев Ботвинський. Отримавши редакційне відрядження, він відбув до Москви із завданням особисто зустрітися з матір’ю покійного академіка. Але, як виявилося, зробити це було надзвичайно складно. На подібну зустріч треба було отримати дозвіл від спецслужб. З’ясувалося, що й мати вченого була... засекреченою. Як вдалося потрапити на зустріч з М. Баланіною досвідченому журналістові – залишилося його професійною таємницею. Але долаючи всі перепони, Л. Ботвінський своєї мети досяг.
Невдовзі Марія Миколаївна Баланіна приїхала до Житомира і без великих труднощів через 40 років впізнала затишний будинок на Дмитрівський, 5, де побачив світ та зробив перші свої кроки на землі її син Сергій Корольов. А вже в серпні 1970 року за вказівкою «згори» у цьому будинку було відкрито меморіальний музей нашого видатного земляка. Так Житомир став причетним до однієї із козирних радянських ідеологем – космонавтики, а музей став відомим далеко за межами країни.
За відомих обставин С. П. Корольов був не лише «таємничим» головним конструктором ракетно-космічних систем, замовчувалися не лише сторінки його творчої біографії. Упродовж тривалого часу широкі верстви навіть не здогадувалися про трагічні, жахливі роки, які не обійшли стороною майбутнього основоположника практичної космонавтики.
1937 року пройшла чистка серед командного складу Червоної Армії. Серед інших було заарештовано й маршала Тухачевського, який відповідав за розробку нової військової техніки. Зв’язок з Тухачевським, який схвалив ракетну програму Корольова, виявився для останнього фатальним. Його заарештували 27 червня 1938 року. Як писав згодом в автобіографії С. П. Корольов, «підставою для цього послужили свідчення директора НДІ, де я працював, на Глушка, Лангемана, Клейменова та інших осіб. Восени того ж року я був засуджений Вищою колегією Верховного Суду до тюремного ув’язнення на строк 10 років. 1939 року цей вирок було скасовано і Особлива Нарада НКВС винесла рішення засудити мене... на строк 8 років ув’язнення у виправно-трудових таборах».
Після знущань у пересильних в’язницях Корольова етапом відправили на Колиму, де він тачкою возив золотоносний пісок на промивну драгу. Тільки після того, як на Колимі Сергій Павлович втратив всі зуби і набув безліч хвороб, за клопотанням колишніх колег та матері його перевели у беріївську «шарашку», де в’язнями сталінського режиму були найвидатніші вчені та інженери. Переїзд до пересильної в’язниці в Хабаровськ міг закінчитися для Корольова трагічно. Подолавши з великими труднощами 380-кілометровий шлях, Корольов дістався до магаданського порту. Та на пароплав, який відходив «на материк», він не встиг. Це запізнення його і врятувало. Невдовзі прийшла радіограма: судно затонуло в Охотському морі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Корольов Сергій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок