Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ларс Онсагер (Onsager) за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах роки життя: 1903 - 1976 рр.

Нобелівський лауреат Ларс Онсагер (Onsager) за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах роки життя: 1903 - 1976 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ларс Онсагер (Onsager) за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах роки життя: 1903 - 1976 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,69 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ларс Онсагер (Onsager)


за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах
роки життя: 1903 - 1976 рр.
Норвезько-американський хімік Л.Онсагер народився 27 листопада 1903 р. в Осло, в родині адвоката Верховного суду Норвегії Ерлінга та Інгрід (Кіркебі) Онсагер. Відвідуючи школу в Осло, Ларс вивчає літературу, норвезькі саги, філософію і мистецтво. 1925 р. він закінчив Норвезький технологічний інститут у Тронхеймі й одержав диплом інженера-хіміка. Особливо його цікавили електроліти, в яких заряджені частки (іони) не завжди поводяться однозначно. Онсагер перевіряє розрахунки П.Дебая й Е.Хюккеля, співробітників Федерального технологічного інституту в Цюріху, і настільки вражає Дебая, що той запрошує Онсагера до себе в лабораторію асистентом. 1928 р. Онсагера було призначено викладачем хімії в Університеті Джонса Гопкінса в Балтіморі (штат Меріленд). Онсагер теоретично описує незворотні процеси, проте його праці не були 1931 р. прийняті, а подана до Норвезького технологічного інституту дисертація була визнана відхилена. 1933 р. Онсагер влаштується на роботу до Єльского університету, де проводить наукові дослідження за рахунок коштів від стипендії Стерлінга і Гіббса. Цього ж року він бере шлюб з Маргарет Арледтер; у них народилися три сини і дочка. 1935 р. Онсагер оприлюднив математичний опис поводження слабких електролітів, а згодом йому було присуджено докторський ступінь з хімії. 1936 р. Онсагер опублікував велику статтю про поводження слабкополярних рідин, що мала велике значення для розуміння дії електричних диполей амінокислот і білків у розчинах. 1945 р. Онсагер стає громадянином США і займається проблемами теорії фазових переходів, турбулентності квантових процесів у надрідкому гелії, поведінки рідких кристалів і властивостей вірусних суспензій у воді. 1968 р. йому було присуджено Нобелівську премію 1968 р. «за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах», що є одним зі значних кроків на шляху розвитку науки в ХХ сторіччі. Від 1945 до 1972 р. Онсагер був професором теоретичної хімії в Єльському університеті, а коли вийшов у відставку, був обраний заслуженим професором Маямського університету в Корал-Гейблзі (штат Флорида), де працював у Центрі теоретичних досліджень і нейронаукових програм. Л.Онсагер страждав від тромбофлебіту і помер 5 жовтня 1976 р. в Корал-Гейблзі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ларс Онсагер (Onsager) за відкриття співвідношень взаємодії в незворотних процесах роки життя: 1903 - 1976 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок