Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Марія Склодовська-Кюрі (Curie) за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента роки життя: 1867 - 1934 рр.

Нобелівський лауреат Марія Склодовська-Кюрі (Curie) за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента роки життя: 1867 - 1934 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Марія Склодовська-Кюрі (Curie) за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента роки життя: 1867 - 1934 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,91 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Марія Склодовська-Кюрі (Curie)


за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента
роки життя: 1867 - 1934 рр.
Французький фізик М.Склодовська-Кюрі народилася у Варшаві (Польща) 7 листопада 1867 р. Вона виховувалася в сім'ї, де заняття наукою користувалися повагою, навчалася блискуче. Друг її батька, Д.І.Менделєєв, творець періодичної таблиці хімічних елементів, пророчив їй велике майбутнє в заняттях хімією. Впродовж 1891–1894 рр. вона навчається в Паризькому університеті й одержує два дипломи – із фізики і математики. 1895 р. одружується з французьким фізиком П’єром Кюрі і починає працювати в його лабораторії в Школі фізики і хімії (Париж). За період від 1900 до 1906 р. викладає фізику в Севрській нормальній школі, захищає докторську дисертацію в Паризькому університеті, де стала завідувачем кафедри, а з 1914 р. – директором Інституту радію. Роботи М.Кюрі присвячені радіоактивності і її застосуванню. Разом із П.Кюрі, у результаті напруженої і копіткої роботи вони відкривають елементи – полоній, радій та наведену радіоактивність. У 1903 р. за дослідження явища радіоактивності подружжя Кюрі разом з А.Беккерелем визнані гідними Нобелівської премії з фізики. 1906 р. П.Кюрі загинув у катастрофі, проте М.Кюрі знайшла в собі сили продовжувати роботу. Вона стала першою жінкою-викладачем Сорбонни. У лабораторії М.Кюрі зосередила свої зусилля на виділенні чистого металевого радію, що їй вдалося одержати 1910 р. у співробітництві з А.Дебірном. Вона визначила атомну вагу і місце радію в періодичній таблиці хімічних елементів. Через кілька місяців М.Кюрі було присуджено Нобелівську премію «за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента». М.Кюрі стала першим двічі лауреатом Нобелівської премії. М.Кюрі ввела терміни «радіоактивність», «розпад» і «трансмутація» М.Кюрі випробувала багато елементів на радіоактивність, досліджувала їхні властивості, розробила основи кількісних методів радіоактивних вимірювань, установила вплив радіоактивного випромінення на живу клітину і вперше використала радіактивність (еманації радію) у медицині. В роки першої світової війни нею було організовано 220 пересувних і стаціонарних рентгенівських установок для рентгено- і радіологічного обслуговування госпіталів Франції. М.Кюрі активно сприяла застосуванню радіології в медицині, але внаслідок багаторічної роботи з радієм її здоров'я було підірвано, вона померла 4 липня 1934 р. від лейкемії. У М.Кюрі було дві дочки: старша Ірен – народилася 1897 р., успішно продовжила дослідницьку роботу батьків, стала лауреатом Нобелівської премії з хімії 1935 р. разом із чоловіком Фредеріком Жоліо. Молодша дочка – Єва – народилася 1904 р., згодом концертувала як піаністка і виступала біографом своєї матері.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Марія Склодовська-Кюрі (Curie) за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію і вивчення природи і сполук цього чудового елемента роки життя: 1867 - 1934 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок