Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Сол Беллоу (Соломон Білоус) (Bellow) за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури роки життя: 1915 - 2005 рр.

Нобелівський лауреат Сол Беллоу (Соломон Білоус) (Bellow) за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури роки життя: 1915 - 2005 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Сол Беллоу (Соломон Білоус) (Bellow) за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури роки життя: 1915 - 2005 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,07 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Сол Беллоу (Соломон Білоус) (Bellow)


за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури
роки життя: 1915 - 2005 рр.
Американський романіст С.Беллоу (Соломон Білоус) народився 10 липня 1915 р. у містечку Лашин (провінція Квебек) в родині євреїв-емігрантів з Росії. Після закінчення школи вступає до Чиказького університету, потім переходить до Університету Норт-Уестерн, де вивчає антропологію. 1937 р. здобувши ступінь бакалавра з соціології та антропології, повертається до Чикаго й починає писати. Одночасно працює клерком у Федеральній робочій комісії, викладачем педагогічного інституту, редактором енциклопедії “Британіка”. Під час війни служить у піхоті (1944), пише роман “Людина між небом і землею” героєм якого є юнак, що чекає на повістку до армії – людина зовсім не пристосована до життя. 1946–1948 рр. Беллоу викладає в Мінесотському університеті, пише есе, оповідання та повість “Жертва”, за яку отримує стипендію Гуггенхейма, що дозволило йому протягом 1948–1949 рр. працювати над наступним романом. Третій роман письменника “Пригоди Очі Марча” (1953) був удостоєний премії з літератури й визнаний кращою книгою року. У романі описано життя колоритного шукача пригод, починаючи з його дитинства і до зрілого віку. Роман мав успіх. Беллоу використовує такі прийоми, як суперечка між героєм та його внутрішнім голосом, філософські монологи й діалоги між різними людьми. У 50-ті рр. Беллоу викладає англійську мову в Принстонському університеті, а згодом – в Бард-коледжі. Видає збірку “Лови момент” (1956), до якої ввійшли новели, п’єса й повість, яка дала назву збірці. Герой повісті вважає, що легко нажите багатство допоможе йому вийти з сірої буденності. Але він розорюється, потрапляє на похорон і плаче від усвідомлення того, що все закінчується забуттям. Критики назвали цю повість “маленьким похмурим шедевром”. Беллоу повертається до Чикаго, де з 1962 р. проживає постійно. Наступну Національну премію за кращу книгу року отримує за роман “Герцог”. Головний герой – професор університету намагається подолати відчуження від самого себе й суспільства, бореться з несправедливістю, а в результаті приймає життя таким, яким воно є. За цю книгу письменника називають інтелектуальним романістом і кращим зі стилістів сучасних американських письменників. 1973 р. знову отримує Національну премію за кращу книгу року “Дар Гумбольдта”(1973) - про духовний авторитет художника в сучасному світі, де найбільше цінуються успіх, слава та гроші. Ця книга отримала також Пулітцерівську премію (1975). 1976 р. Беллоу було присуджено Нобелівську премію з літератури “за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури”. Цього ж року публікує щоденник “В Єрусалим і назад” – особисті враження від подорожі. Письменник тричі одружений. Від шлюбів має трьох синів. Беллоу є яскравим представником єврейсько-американської прози.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Сол Беллоу (Соломон Білоус) (Bellow) за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури роки життя: 1915 - 2005 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок