Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ліон Макс Ледерман (Lederman) за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Ліон Макс Ледерман (Lederman) за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ліон Макс Ледерман (Lederman) за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,57 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ліон Макс Ледерман (Lederman)


за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино
рік народження: 1922 р.
Американський фізик Л.Ледерман народився 15 червня 1922 р. у Нью-Йорку в родині емігрантів. Л.Ледерман навчався хімії в Сіті коледжі (Нью-Йорк). Під час Другої світової війни Л.Ледерман служить в армії. З 1946 р. вивчає фізику, 1951 р. захищає дисертацію і починає працювати в Колумбійському університеті в Нью-Йорку. 1958 р. стає професором і переїздить до Женеви, де працює в Європейській організації з ядерних досліджень (ЄОЯД) поруч з багатьма відомими фізиками. У 1961–1976 рр. Л.Ледерман обіймає посаду директора лабораторії «Невіс» у Колумбійському університеті. Л.Ледерман брав участь у дослідженнях багатьох лабораторій, але найбільше він працював в лабораторії «Невіс», у Брукхейвенській національній лабораторії в Нью-Йорку, в ЄОЯД та в Національній лабораторії з процесів прискорення ім.Фермі в Батавії неподалік від Чикаго. З 1979 до 1989 р. Л.Ледерман – директор лабораторії ім.Фермі. У 1960–1962 рр. Л.Ледерман, М.Шварц та Д.Штайнбергер здійснюють експериментальне дослідження нейтрино. Про існування цих частинок говорив ще у 1930 р. В.Паулі. Е.Фермі назвав їх нейтрино, а в 1953–1956 рр. їх наявність було доведено експериментально. Використовуючи великий протоновий прискорювач Брукхейвенської лабораторії, Л.Ледерман, М.Шварц та Д.Штайнбергер вперше одержали в лабораторних умовах нейтрино, який містив сотні мільярдів частинок. Для того, щоб можна було зареєструвати хоча б декілька нейтрино, вчені побудували величезний складний детектор масою 10 т. Сталева стіна товщиною 13,4 м відхиляла всі частинки, які могли зіграти роль фальшивих нейтрино. Одержаний чистий жмут нейтрино входив у великий алюмінієвий детектор, в якому нейтрино взаємодіяли з атомами алюмінію. Аналізуючи результати свого експерименту, Л.Ледерман, М.Шварц та Д.Штайнбергер відкрили новий тип нейтрино, названий мюонними нейтрино. Учені встановили, що існують два типи нейтрино – мюонний та електронний і запропонували стандартну модель, яка використовується з метою класифікації всіх елементарних частинок. 1988 р. Л.Ледерману, М.Шварцу та Д.Штайнбергеру було присуджено Нобелівську премію з фізики «за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ліон Макс Ледерман (Lederman) за метод нейтринного жмута та демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1922 р.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок