Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Михайло Лозинський

Михайло Лозинський

Назва:
Михайло Лозинський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
М.М. Лозинський (1880-1937), український політичний діяч, публіцист, літературознавець, перекладач.      
У суспільно-політичному і культурному русі України ХІХ - початку ХХ ст. Значну роль відіграв Михайло Михайлович Лозинський - відомий науковець і педагог, юрист, публіцист, літератор і перекладач, член уряду Західно-Української Народної Республіки. Його ім'я упродовж тривалого часу в сучасній національній історіографії замовчувалося і, на превеликий жаль, залишалося невідомим для багатьох поколінь.
      М.М.Лозинський працював професором міжнародного права в Українському Вільному Університеті у Празі (1921-1927). Він належав до тих українських політичних діячів, які щиро повірили у можливість побудови Української держави на Сході, в Радянській Україні. Вчений переїхав до Харкова (1927), де очолив кафедру права в Інституті народного господарства. Однак тут довго не довелося працювати - у 1930 р. його заарештували, кинули до в'язниці, а відтак відправили на Соловки. Серед "українських буржуазних націоналістів", страчених 1937-го, був і Михайло Лозинський.
      М.М.Лозинський - виходець із простої незаможної родини прикарпатського села Бабине Калузького повіту (Східна Галичина) на території Австро-Угорщини (нині с.Бабин-Зарічний Калузького району Івано-Франківської області), піднісся до висот світової науки. Вже у гімназійні роки мусив заробляти на навчання приватними уроками. Соціальне походження спричинило й те, що суспільно-політична свідомість М.М.Лозинського формувалася під впливом радикальної партії Галичини, насамперед творів І.Франка. у 1899 - 1901 рр. він - активний член цієї партії та співробітник її друкованого органу "Громадський голос".
      М.М.Лозинський закінчив юридичний факультет Віденського університету (1903). Деякий час жив у Цюріху (Швейцарія). Брак засобів до існування змусив його повернути до Львова. Там підробляв як журналіст, перекладач, прийнявши запрошення М.Грушевського та І.Франка до співпраці у редагованому ними "Літературно-науковому віснику". З 1906 р. він - редактор львівського часопису-щоденника "Діло".
      Молодий журналіст вперше відвідав Київ (1907) і відтоді майже щороку бував у цьому місті. Регулярні відвідини ним, галичанином, інших міст Російської імперії, зокрема Одеси, Харкова, Москви, Петербурга тривали до початку Першої світової війни.
      Невдовзі він став відомий у міжнародному соціалістичному русі як прибічник анархо-комунізму школи Бакуніна-Кропоткіна. Натомість, анархізм Лозинського мав виразне українське національне забарвлення: будь-яку політичну партію або течію він оцінював, насамперед, з точки зору її ставлення до національного питання. Саме тому не викликала у нього симпатій програма російських соціал-демократів з притаманними їй централістськими тенденціями.
      У 1906-му окремим виданням побачила світ праця М.М.Лозинського "Маркс-Енгельс-Лібкнехт про відбудованє Польщі". Написана вона у зв'язку із певними заявами відомого галицького політика соціал-демократа М.Ганкевича, який, розмірковуючи про відродження етнографічної Польщі та етнографічної України, посилався на К.Маркса і Ф.Енгельса. особливо гострій критиці піддав він положення концепції Ф.Енгельса про "великі історичні народи" і "народності", де останні повинні вмирати на користь "великих історичних народів".
      Плідна праця Лозинського-журналіста знайшла відображення у численних статтях, перекладах, вміщених протягом 1900 - 1917 рр. у різних друкованих органах. Значна їхня частина згодом видана окремими книжками, зокрема коштом "Союзу визволення України" у Відні.
      Обраний до Української Національної Ради у лютому 1919 р., він як член делегації брав участь у переговорах з місією Антанти. 3 березня того ж року Михайло Михайлович працював заступником державного секретаря (міністра) закордонних справ Західної області УНР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Михайло Лозинський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок